12 kwietnia 2018

Nasze panny ze zmiennym szczęściem na Warmii i Mazurach

Ze zmiennym szczęściem zainagurowaly wiosenną rundę nasze kadry wojewodzkie dziewcząt. O ile młodsze nadal zmierzają do finałów bez straty punktu, o tyle starsze doznały pierwszej, pechowej porażki podczas wyjazdowej rundy na Warmii i Mazurach.

Nasze piłkarki w kategorii U-16 dobrze zaczęly ten mecz walki o cenne punkty i w 17` objęły prowadzenie po trafieniu Czyż. Końcówka pierwszej połowy należala jednak do rywalek, które jeszcze przed przerwą zdobyły dwie bramki. W 55` był remis po bramce Malinowskiej, ale w ostatnich sekundach meczu silnie wiejący wiatr splatał figla, który dał ekipie Warmii i Mazur komplet punktów. Mimo porażki, piłkarki z Mazowsza awans do finałów centralnych mają pewny, nie wiadomo tylko z którego miejsca… Są do rozegrania dwa mecze: zaległy z Kujawsko – Pomorskim ZPN (jesienią wygraly 9:1) i z Podlaskim ZPN (było 7:0 i przy jednej wygranej mogą awansować z pierwszego miejsca.

Młodsze dziewczęta w kategorii U-13 po zwycięstwie nad Warmią i Mazurami 2:0 (obie bramki niezawodna Kozarzewska!) mają zwycięstwo w grupie w kieszeni; w czterech meczach straciły tylko jednego gola i do rozegrania jeszcze dwa spotkania, które zapewne posłużą do sprawdzenia szerokiej kadry piłkarek z Mazowsza.