1 marca 2017

Nie bądź pionkiem w grze!

  Ośrodek Sportowo-Szkoleniowy warszawskiego Torwaru w ostatnich dniach lutego br. gościł uczestników ogólnopolskiego szkolenia koordynatorów pn. „Przeciwdziałanie korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich”.   Projekt ten od  ubiegłego roku prowadzony jest wspólnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Komendę Główną Policji, Polski Związek Piłki Nożnej…

  Ośrodek Sportowo-Szkoleniowy warszawskiego Torwaru w ostatnich dniach lutego br. gościł uczestników ogólnopolskiego szkolenia koordynatorów pn. „Przeciwdziałanie korupcji i ustawianiu zawodów sportowych w klubach piłkarskich”.

  Projekt ten od  ubiegłego roku prowadzony jest wspólnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Komendę Główną Policji, Polski Związek Piłki Nożnej i Ekstraklasę SA, obejmując swym zasięgiem kluby piłkarskie Ekstraklasy, I i II ligi. W tym roku przewidziano zwiększenie zakresu o kluby niższych klas rozgrywkowych, toteż program działania koordynatorów terenowych uległ poszerzeniu.

   W warsztatach szkoleniowych obok pilotującego program z ramienia MSiT Henryka Janusa i rzecznika praw związkowych PZPN Adama Gilarskiego, udział wzięli przedstawiciele KG Policji oraz dziennikarz sportowy Tomasz Jasina.

  Główne tematy programu to definicja korupcji w sporcie, długofalowe, datujące się już od 2012 roku działania pod nazwą „Nie bądź pionkiem w grze” oraz sposoby zachowań, jak uniknąć i zapobiec korupcji. Działaniami w tym kierunku są objęte  już czołowe kluby piłkarskie, zrzeszone w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej (wymóg licencyjny !), a w najbliższym czasie zasięg programu zostanie zwiększony o kluby z niższych klas rozgrywkowych.
(js)