18 lutego 2019

Nieudany weekend naszych trzecioligowców

  Za miesiąc wznowi rozgrywki III liga. Wszystkie nasze drużyny będące w trakcie przygotowań do rundy wiosennej miały w miniony weekend rozegrać sparingi; niestety z zaplanowanych spotkań aż trzy zostały odwołane.

Wisła Płock z powodu kontuzji w zespole zrezygnowała z meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, rezerwy Legii nie pojechały do Siedlec (drugoligowa Pogoń zamiast zagrać ze stołeczną ekipą zmierzyła się z Górnikiem Łęczna), a przeżywająca po raz kolejny kłopoty organizacyjne Polonia Warszawa nie skompletowała składu na spotkanie z Legionovią. Ostatecznie zespół z Legionowa znalazł zastępstwo i udał się do Łomianek na drugi już w ciągu kilku tygodni mecz z KS-em. Tym razem lepsi okazali się czwartoligowcy, którzy wygrali 4:2. Dla podopiecznych trenera Marcina Sasala była to dopiero pierwsza sparingowa porażka tej zimy.

  Także Ursus musiał uznać wyższość rywala. Traktorki uległy na wyjeździe spadkowiczowi z drugiej ligi – Wiśle Puławy 1:4.

 Victoria Sulejówek rywalizowała na swoim boisku z liderem południowej grupy IV ligi – Pogonią Grodzisk Mazowiecki; i tu trzecioligowiec okazał się słabszy i przegrał 1:3.

  Wygrać udało się jedynie Broni Radom. Po golach sprowadzonego z Oskara Przysucha – Przemysława Śliwińskiego oraz Piotra Stefańskiego radomianie pokonali Mszczonowiankę 2:1. Trener Artur Kupiec był zadowolony jednak tylko z pierwszej połowy tego meczu. Za poczynania po przerwie zawodnicy Broni dostali od szkoleniowca reprymendę.

 (mf)