4 października 2020

Niezły weekend naszych trzecioligowców

W  9. kolejce III ligi nasze zespoły wzbogaciły się o wiele punktów; zwycięstwa odniosły: Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Pogoń Grodzisk, rezerwy Legii oraz Ursus. Z ostatnią drużyną w tabeli zremisowała Broń Radom, a Polonia Warszawa podzieliła się punktami z solidnie wzmocnioną graczami z Ekstraklasy Jagiellonią II Białystok. Wyższość rywali tym razem uznać musiały Legionovia i Błonianka.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała na swoim boisku z Unią Skierniewice 1:0. Jedyny gol dla gospodarzy padł tuż przed przerwą. Michał Wrzesiński wykorzystał źle zastawioną pułapkę ofsajdową przez defensorów rywali, przyjął piłkę na klatkę piersiową i pokonał bramkarza Unii. Podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka zostali samodzielnym liderem.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał z Huraganem Morąg 4:3. Nowodworzanie prowadzili po strzale Michała Drewnowskiego. Potem w roli głównej wystąpił Arkadiusz Ciach, który najpierw podwyższył na 2:0, a następnie wykonywał trzy rzuty karne (dwa skutecznie). Gole dla Świtu przedzielały trafienia gości: Piotra Łysiaka (z karnego), Wiktora Patrzykąta oraz Orlande Kpassa.

Legionovia przegrała na własnym stadionie ze Zniczem Biała Piska 1:2. Zaczęło się zgodnie z planem. Już w 2. minucie prowadzenie dla ekipy z Legionowa uzyskał kapitan drużyny Patryk Koziara. Potem do głosu doszli rywale. Jeszcze przed przerwą wyrównał Dawid Kalinowski, a już w doliczonym czasie gry po raz drugi dla Znicza trafił Mateusz Ruszczyk.

Legia II Warszawa pokonała na wyjeździe Concordię Elbląg 1:0. W poprzednim miesiącu legioniści złapali zadyszkę i w czterech meczach zdobyli tylko jeden punkt. W Elblągu podopiecznym Tomasza Sokołowskiego udało się wreszcie wrócić na właściwą – zwycięską ścieżkę. Po dośrodkowaniu Radosława Pruchnika z rzutu rożnego, piłkę do siatki głową posłał Ariel Mosór.

Broń zremisowała w Radomiu z zamykającym tabelę Wasilkowem 1:1. Ekipa z Podlasia zdobyła pierwszy punkt w tym sezonie, a gdyby nie bramkarz Broni – Konrad Zacharski, który obronił rzut karny, mogła nawet wygrać. Gol dla gości padł po samobójczym trafieniu Carlosa Saavedry. Radomianie wyrównali dopiero w 70. minucie za sprawą Bartłomieja Smuczyńskiego.

Błonianka przegrała u siebie z zespołem KS Kutno 0:2. W rywalizacji dwóch beniaminków lepszy okazał się ten z okręgu łódzkiego. Już po kwadransie, szybciej i przede wszystkim skuteczniej grający rywale prowadzili po składnych akcjach zakończonych celnymi strzałami Kamila Wielgusa oraz Damiana Szczepańskiego. Dla Błonianki była to już trzecia porażka z rzędu.

Ursus Warszawa wygrał na swoim boisku z dotychczasowym liderem – Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:0. Po wymianie podań z Patrykiem Kamińskim, gola na wagę trzech punktów zdobył dla Traktorków Krzysztof Możdżonek. Świetnie w tym meczu spisywał się także bramkarz Ursusa – Oliwer Wienczatek, który ratował swój zespół z opresji w kilku groźnych sytuacjach.

Polonia Warszawa zremisowała w Zambrowie z drugim zespołem Jagiellonii Białystok 1:1. Rywale od 40. minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Mikołaja Nawrockiego. Gola dla Czarnych Koszul z rzutu karnego strzelił Łukasz Piątek. W zaległym meczu rozegranym w środę, Polonia zremisowała na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie 3:3.

Po dziewięciu kolejkach trzeciej ligi liderem jest Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która o punkt wyprzedza Świt Nowy Dwór. W pierwszej ósemce są jeszcze dwa zespoły z Mazowsza – Polonia Warszawa oraz Legionovia.