1 lipca 2020

Obradował Zarząd

  Zakończenie nietypowego sezonu i przygotowanie do nowego w czasach nadal panującej pandemii było tematem posiedzenia Zarządu Mazowieckiego ZPN, które odbyło się 30 czerwca br. na terenie obiektu MOSiR w Ząbkach.

  Dzięki determinacji mazowieckiej centrali piłkarskiej udało się wyłonić zespoły, które awansowały do wyższych klas rozgrywkowych choć po części dzięki wynikom, uzyskanym na murawie. Rozegrano także 1/8 regionalnego finału Pucharu Polski, który odbędzie się 18 lipca br. Jak na razie pretenduje do niego 8 drużyn: z Sulejówka, Ursusa, Radomia, Grodziska Maz., Przysuchy, Makowa, Nowego Dworu i Mszczonowa.

   Budzącym najwięcej emocji był temat kształtu bezspadkowej w tym sezonie IV ligi, do której na kolejny okres zakwalifikowano aż 42 zespoly (z lig okręgowych awansowało 12 drużyn). Początkowo przymierzano się do rozgrywek w dwóch grupach, jednak po konsultacji ze wszystkimi zainteresowanymi przeważyły względy ekonomiczne; czwartoligowców podzielono jednak na trzy czternastozespołowe grupy: stricte stołeczna, oraz radomsko-siedlecką i płocko-ciechanowsko-ostrołęcką, uzupełnione drużynami z okolic Warszawy. Taki układ zapewni na koniec sezonu bardziej czytelny zapis dotyczący awansów i baraży. Rozgrywki ruszą 1 sierpnia br.

 Przyjęto poprawki, aktualizujące niuanse regulaminowe w zmienionej rzeczywistości, omówiono szereg spraw bieżących, których codziennie przybywa, toteż kolejny zarząd zbierze się już 28 lipca br.