15 maja 2017

Ofensywa młodzieży Legii na wszystkich frontach

Na wszystkich frontach rozgrywek młodzieżowych, czy to centralnych czy regionalnych widoczna jest młodzież warszawskiej Legii. Zaplecze mistrza kraju na tle innych rywali wyróżnia się poziomem piłkarskim i zaawansowaniem technicznym.

W Centralnej Lidze Juniorów (rocznik 1998/99), Legia na bocznym boisku podejmowała Znicz Pruszków. Zawodnicy spod Warszawy podeszli bez kompleksów do spotkania z liderem i od samego początku zaatakowali. Legioniści podjęli rękawicę i spotkanie rozkręcało się z każdą minutą. Najlepsze sytuacje dla gospodarzy w pierwszej połowie mieli Mateusz Praszelik oraz Kamil Orlik, ale ich strzały trafiły w słupek. Jednak to piłkarze z Pruszkowa schodzili do szatni w lepszych humorach. W 39. minucie znakomitym uderzeniem z czterdziestu metrów popisał się Kacper Ciesielski. Piłka trafiła w samo okienko i Znicz prowadził 1:0. Po przerwie dążąc do odrobienia strat legioniści zaatakowali, rywale nie odstawiali nóg i gra się zaostrzyła. W 60. minucie Kamil Orlik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Znicza, Janem Śmigielskim. Kilkanaście minut później po zagraniu Piotra Cichockiego piłkę ręką w polu karnym zatrzymał obrońca gości i sędzia podyktował jedenastkę. Skutecznie wykonał ją Michał Góral, doprowadzając do remisu 1:1. W doliczonym czasie gry, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bardzo dobrze grającego w tym meczu Aleksandra Wańka, ponownie Michał Góral posłał piłkę do siatki, ustalając wynik tego spotkania na 2:1 dla Legii. W niedzielę Polonia Warszawa przegrała w Bełchatowie z GKS-em 1:2. Legia wciąż prowadzi w tabeli (67 pkt.), Polonia jest piąta (40 pkt.), a Znicz siódmy (39 pkt.)
  W Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych (rocznik 2000), nasze drużyny ponownie zademonstrowały rywalom swoją siłę. W Olsztynie po bramkach Daniela Pika i Kacpra Kaczorowskiego Polonia już do przerwy prowadziła ze Stomilem 2:0. W drugiej połowie piłkarze Adama Chmielewskiego dołożyli kolejne dwa trafienia. Najpierw Szymon Boruń, a następnie ponownie Kacper Kaczorowski pokonali olsztyńskiego bramkarza i mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych Koszul 4:0. Równie dobre spotkanie w Łodzi rozegrała Legia.  Podopieczni trenera Roberta Picuły pokonali Widzew 3:0. Dwa trafienia ponownie zaliczył Kacper Wełniak, a jedno dodał Maksymilian Sitek. W tabeli po dziesięciu kolejkach prowadzą ex aequo Legia i Jagiellonia (rocznik 2001, która wygrała w środę 3:1 zaległy mecz z .. Jagiellonią rocznik 2000). Obie drużyny mają po 24 punkty. Polonia jest trzecia (22 pkt). A tak na marginesie to dziwne, że zezwala się na to, aby w tych rozgrywkach mogły występować dwie drużyny tego samego klubu, które w zależności od sytuacji mogą w bezpośrednich meczach wpływać na układ tabeli.
  W Ekstralidze trampkarzy (rocznik 2003), w meczu na szczycie, Legia przegrała u siebie z Escolą Varsovia 1:2. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie. Prowadzenie dla gości uzyskał Stanisław Popiel. Drugiego gola dla Escoli po asyście Mateusza Szmyda strzelił Aleksander Sawosz. Jedyne trafienie dla legionistów było dziełem Marcela Niesłuchowskiego, który pokonał głową bramkarza rywali, wykorzystując dokładne zagranie Dominika Krajewskiego.  W pozostałych spotkaniach dziewiątej kolejki: Polonia pokonała przy Konwiktorskiej MKS Piaseczno 1:0, Radomiak uległ na własnym boisku Ursusowi 1:3, a Wisła Płock przegrała u siebie z SEMP-em Ursynów 0:2. W tabeli prowadzi Escola (27 pkt.), przed Legią (16 pkt.) i SEMP-em (15 pkt.).
  Do bardzo ciekawego pojedynku doszło też w I lidze młodzików (rocznik 2004), gdzie Legia podejmowała prowadzącą w tabeli Deltę. Młodzi piłkarze znad jeziorka Czerniakowskiego przeważali, ale ich akcjom brakowało wykończenia. W składzie legionistów brakowało kilku podstawowych zawodników, a zastępujący ich chłopcy z rocznika 2005, mieli problemy w walce ze starszymi rywalami. Mimo wszystko udało im się zdobyć pierwszą bramkę. Wiktor Puciłowski po podaniu Filipa Składowskiego pokonał bramkarza Delty. Po przerwie gościom udało się doprowadzić do wyrównania. Kuba Kucharski wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Maksymilianie Serokinie i do ostatniej minuty utrzymywał się remis. Ale w 60. minucie, (w tej kategorii wiekowej mecze trwają 2 x 30 minut) Filip Zwoliński po strzale z rzutu wolnego wpakował piłkę do siatki i ostatecznie to Legia wygrała 2:1. W innych meczach SEMP Ursynów na swoim boisku przy ulicy Koncertowej przegrał z Varsovią 0:1, Polonia wygrała u siebie z Bugiem Wyszków 1:0, a w Pruszkowie, Znicz pokonał Legionovię również 1:0. W tabeli nadal prowadzi Delta (17 pkt.), kolejne miejsca zajmują Znicz i Legionovia (po 14 pkt.) oraz Legia i Polonia (po 13 pkt.). W drugiej grupie (w rozgrywkach młodzików – 16 najlepszych zespołów rywalizuje w dwóch grupach), prowadzący w tabeli Dolcan Ząbki wygrał u siebie z wiceliderem – Escolą Varsovia 1:0, a trzecie w tabeli Piaseczno uległo na swoim boisku 2:3 Zwarowi Międzylesie. W pozostałych spotkaniach, w derbach Warszawy Unia zremisowała 0:0 z Olimpią, a Wicher Kobyłka przegrał z Drukarzem 1:2. Dolcan ma 25 pkt., Escola i Piaseczno po 15 pkt,, a Zwar 13 pkt.