5 marca 2018

Ofensywa młodzieży w Sulejówku

  Po transferze Daniela Smugi do Górnika Zabrze, o Victorii Sulejówek zrobiło się głośno nie tylko na Mazowszu. Niezbyt często zdarzają się bowiem transfery z trzeciej (a de facto czwartej) ligi do Ekstraklasy. Włodarze tych klubów wciąż niestety wolą sprowadzać obcokrajowców niż stawiać na młodych polskich piłkarzy.

  Trener Victorii – Łukasz Chmielewski w przerwie zimowej, sprowadził do klubu kolejnych młodych zawodników, którzy będą mieli okazję wypromować się w Sulejówku. Szymon Klepacki to dziewiętnastoletni (urodzony 24 czerwca 1998) wychowanek Huraganu Wołomin. Ostatnie pół roku spędził w Olimpii Elbląg. Może grać na pozycji lewego obrońcy, jak też i lewego pomocnika. Do zespołu z Sulejówka dołączył także dwudziestoletni Mariusz Wierzbowski (urodzony 24 lutego 1998). Wychowanek Białych Orłów Warszawa ostatnie dwa i pół roku spędził w stołecznej Polonii, której w sezonie 2015/16 w bardzo wydatnym stopniu pomógł awansować do drugiej ligi, strzelając w kilku spotkaniach bramki decydujące o zwycięstwie Czarnych Koszul. W minionym sezonie zagrał w 19 meczach drugiej ligi, a jesienią wystąpił 7 razy w trzeciej lidze.

  W Victorii wiosną zagra też inny dwudziestolatek – Adrian Gapczyński (urodzony 13 marca 1997). Wychowanek Agrykoli, mający na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski U-15 i U-16, po trzech latach gry w juniorach Legii, w sezonie 2016/17 trafił do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, a rundę jesienną bieżącego sezonu spędził w Radomiaku. W kadrze Victorii pojawił się też nowy bramkarz – Jakub Imiołek (urodzony 19 maja 1997). Z Polonii Warszawa, której jest wychowankiem, w 2015 roku przeniósł się do Kujawianki Izbicy Kujawskiej, gdzie wystąpił w 25 ligowych spotkaniach na poziomie III ligi. W bramce Victorii ma zastąpić Mateusza Łysika, który wiosną grać będzie w Mazovii Mińsk Mazowiecki. Zimą drużyna z Sulejówka rozegrała siedem meczów sparingowych. W najciekawszych z nich rywalizowała z drugoligowcami. Pokonała Znicz Pruszków 2:0 (bramki dla Victorii strzelili Bartłomiej Szulim i Julian Świątek) oraz uległa: Radomiakowi 1:3 (gol Juliana Świątka), Legionovii 2:5 (trafienia Wojciecha Wociala i Nigeryjczyka Samuelsona Odunki) oraz Wiśle Puławy 1:2 (gol Bartosza Bobrowskiego).

  W minioną sobotę, podopieczni Łukasza Chmielewskiego wygrali z czwartoligową Spartą Jazgarzew 5:2. Hattrickiem popisał się Wojciech Wocial, a kolejne bramki dołożyli Eryk Agnyziak oraz Samuelson Odunka.
(mf)