30 czerwca 2024

Ostatni mecz Głąbickiego. Legenda lokalnej piłki kończy karierę w wielkim stylu – w pożegnalnym meczu zdobył 4 gole!

Garwolin odbył się mecz towarzyski pomiędzy Bogdan Team i MZPN Oldboy. W spotkaniu padło aż 11 goli, w tym 4 zdobył bohater wydarzenia - Bogdan Głąbicki. Jego drużyna przegrała 5:6. W ten sposób "Wuja" - legenda lokalnego futbolu, zakończył piłkarską karierę.

Na stadionie Wilgi Garwolin odbył się mecz towarzyski pomiędzy Bogdan Team i MZPN Oldboy. W spotkaniu padło aż 11 goli, w tym 4 zdobył bohater wydarzenia – Bogdan Głąbicki. Jego drużyna przegrała 5:6. W ten sposób „Wuja” – legenda lokalnego futbolu, zakończył piłkarską karierę.

23 czerwca miało miejsce zakończenie niezwykłej kariery jednego z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy w regionie, Bogdana Głąbickiego, znanego wszystkim jako „Wuja”. W wieku 77 lat, ten niezłomny zawodnik postanowił zawiesić buty na kołku, zamykając tym samym niezwykły rozdział w historii polskiej piłki nożnej.

Niezwykła kariera pełna sukcesów

Bogdan Głąbicki stał się ikoną dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom i pasji do gry, które nie osłabły mimo upływu lat. Jego ostatni gol, strzelony 21 września 2021 roku w meczu z MKS Małkinią, uczynił go najstarszym zawodnikiem w Polsce, który zdobył bramkę w oficjalnym meczu. To niezwykłe osiągnięcie sprawiło, że na zawsze zapisał się w annałach polskiej piłki.

Wielki finał w Garwolinie

23 czerwca 2024 roku na stadionie Wilgi Garwolin odbył się uroczysty pożegnalny mecz Bogdana Głąbickiego. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko lokalni kibice, ale również znakomitości polskiej piłki – od reprezentantów kraju po zawodników z ekstraklasy oraz I i II ligi. Atmosfera była pełna wzruszeń i wspomnień, a każda chwila tego dnia miała wyjątkowe znaczenie.

Przed rozpoczęciem meczu, Bogdan Głąbicki otrzymał liczne podziękowania i wyróżnienia. Wśród osób składających hołd znaleźli się burmistrz Pilawy Albina Łubian, wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Artur Kolator oraz prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach Robert Parzonka. Ich słowa podkreślały nie tylko sportowe, ale także ludzkie wartości, jakie wniósł do społeczności piłkarskiej.

Rodzinne pożegnanie

Jednym z najbardziej poruszających momentów meczu była druga połowa, kiedy to Bogdan Głąbicki zagrał w jednej drużynie ze swoimi synami Rafałem i Mariuszem oraz wnukami Antonim i Piotrem. Ta chwila symbolizowała przekazanie pałeczki młodszemu pokoleniu i była pięknym podsumowaniem kariery pełnej pasji i poświęcenia.

Koledzy z boiska i gwiazdy wielkiego formatu

77-latek zaprosił kolegów do wspólnego celebrowania tej wyjątkowej chwili. Drużyna Bogdana Głębickiego – Bogdan Team zmierzyła się z oldbojami Mazowieckiego ZPN. Starcie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Garwolinie i zakończyło zwycięstwem mazowieckich oldbojów.

Wśród gwiazd zobaczyliśmy takie nazwiska jak: Dariusz Dźwigała, Sebastian Przyrowski, Igor Gołaszewski, Jerzy Podbrożny, Damian Jakubik, Grzegorz Piesio, Maciej Kędziorek. Spotkanie poprowadził sędzia znany z boisk PKO BP Ekstraklasy Marcin Lisowski.

Inspiracja dla młodych pokoleń

Bogdan Głąbicki swoim życiem i karierą pokazał, że wiek nie jest przeszkodą do realizacji marzeń i pasji. Jego determinacja i miłość do piłki nożnej są inspiracją dla młodych zawodników, którzy mogą czerpać z jego doświadczeń i postawy.

Społeczność piłkarska w Garwolinie i okolicach zyskała dzięki Bogdanowi Głąbickiemu nieocenioną wartość. Jego obecność na boisku była zawsze motywacją dla innych, a jego duch rywalizacji i sportowej postawy inspirował wszystkich wokół. Teraz, gdy przechodzi na zasłużoną emeryturę, jego dziedzictwo będzie żyło dalej poprzez wszystkich, których dotknął swoim talentem i osobowością.

Bogdan Głąbicki, mimo zakończenia kariery zawodniczej, nie zamierza całkowicie wycofać się z piłki nożnej. Planuje angażować się w lokalne inicjatywy sportowe, organizować warsztaty i treningi dla młodzieży, a także brać udział w różnorodnych wydarzeniach piłkarskich. Jego doświadczenie i wiedza będą nadal wykorzystywane w celu promowania sportu i zdrowego stylu życia w regionie.

Podziękowania i nowe wyzwania

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej składa serdeczne podziękowania Bogdanowi Głąbickiemu za wszystkie lata. Niech ta historia pozostanie inspiracją dla przyszłych pokoleń, przypominając, że prawdziwa pasja do piłki nożnej nigdy nie wygasa. Dziękujemy, Wuja, za niezapomniane chwile i życzymy wszystkiego najlepszego!

Zobacz nagranie z tego wydarzenia

Co to były za emocje! Legenda lokalnego futbolu, 77-letni Bogdan Głąbicki, popularnie znany jako „Wuja”, oficjalnie zakończył swoją przygodę z piłką nożną. Podczas wydarzenia byli obecni m.in. reprezentanci Polski, zawodnicy z ekstraklasy oraz I i II ligi. Zobaczcie relację video z wielkiego, pożegnalnego meczu, w którym bohater wydarzenia zdobył 4 gole! – napisano na portalu eGarwolin.

Link do nagrania: https://www.facebook.com/watch/?v=764315769242696

Statystyki dotyczące meczu

Bogdan Team – MZPN Oldboje 5:6 (0:3)

Bramki: Bogdan Głąbicki 3, Kamil Tlaga, Kamil Szostak – Maciej Rogalski 3, Mariusz Milewski, Bogdan Głąbicki, Arkadiusz Stępień


Bogdan Team: Dominik Pusek, Damian Jakubik, Mateusz Rękawek, Karol Kopeć, Bartłomiej Jedynak, Kamil Szostak, Piotr Szostak, Jacek Dąbrowski, Sebastian Grzegorczyk, Grzegorz Piesio, Mariusz Głąbicki, Antoni Głąbicki, Rafał Głąbicki, Piotr Głąbicki, Kamil Tlaga, Michał Zieliński, Adam Borecki, Robert Parzonka, Bogdan Głąbicki. Trener: Maciej Kędziorek


MZPN Oldboje: Sebastian Przyrowski, Robert Stawicki, Igor Gołaszewski, Dariusz Dźwigała, Michał Herman, Mariusz Milewski, Maciej Rogalski, Mariusz Berliński, Piotr Krysiński, Arkadiusz Stępień, Przemysław Tucin, Jerzy Podbrożny. Trener: Sergiusz Wiechowski