24 sierpnia 2020

Ostre strzelanie młodych legionistów

W Centralnych Ligach Juniorów znakomicie spisuje się Legia Warszawa. W pierwszej kolejce wśród piętnastolatków, podopieczni Dariusza Rolaka pokonali Polonię Warszawa 6:0, a teraz w Łodzi nie dali szans Widzewowi wygrywając 5:0. Dwa zwycięstwa na koncie mają także osiemnastolatkowie Legii. Ekipa trenera Grzegorza Szoki, po zwycięstwie z Górnikiem Zabrze 4:1, teraz pokonała Escolę Varsovia 3:0.

W CLJ U-18 Legia Warszawa wygrała w Książenicach z Escolą Varsovia 3:0. Prowadzenie dla gospodarzy po kwadransie gry zdobył Wiktor Kamiński, kończąc ładną akcję Jakuba Kisiela. Jeszcze przed przerwą legioniści strzelili drugiego gola. Do siatki ponownie trafił Wiktor Kamiński, który głową pokonał bramkarza rywali – po dośrodkowaniu Ivana Vidosevicia. Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy Escoli, ale znakomicie w bramce Legii spisywał się Kacper Tobiasz. W doliczonym czasie w polu karnym gości sfaulowany został Wiktor Kamiński i sam wykorzystał jedenastkę kompletując hat-tricka.

W CLJ U-17 doszło do dwóch derbowych potyczek mazowieckich drużyn. Legia Warszawa na jednym z boisk LTC w Książenicach zremisowała z Polonią Warszawa 1:1. Czarne Koszule prowadziły do przerwy po trafieniu Jana Piaska. Legioniści do wyrównania doprowadzili w 62. minucie. Z dobrego podania Bartosza Dziemidowicza skorzystał Dawid Kiedrowicz, który zaskoczył golkipera Polonii i umieścił piłkę w bramce. Znicz Pruszków zremisował u siebie z Ursusem Warszawa 3:3. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Adrian Kazimierczak, a trzeciego dołożył Krystian Poręcki. Dla Traktorków trafiali: Adam Osica, Sebastian Nowak i Aleksander Dwórnik. Escola Varsovia pokonała na Tarchominie UKS SMS Łódź 3:0 po bramkach Dawida Drachala, Mateusza Jasiny oraz Kacpra Stępkowskiego.

W CLJ U-15 Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Widzew Łódź 5:0. Po kwadransie Mateusz Sitek wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego i fantastycznym strzałem piętą trafił do siatki. Dziesięć minut później drugą bramkę dla legionistów zdobył Jakub Kowalski. Ten sam zawodnik po chwili wykorzystał lukę w źle ustawionej pułapce ofsajdowej i po raz kolejny pokonał bramkarza Widzewa. W drugiej połowie dla Legii trafiali jeszcze Karol Kosiorek i Mateusz Szczepaniak. Escola Varsovia pokonała przy Konwiktorskiej Polonię Warszawa 3:0. Gole dla drużyny Adriana Langiera zdobyli: Oliwier Myszkowski, Bartosz Elget oraz Igor Człapski. Znicz Pruszków uległ w Białymstoku Jagiellonii 2:3, tracąc trzeciego gola w doliczonym czasie gry.