11 września 2018

Ostre strzelanie młodzieży, ale w lidze…

Ze względu na mecze rozgrywane przez młodzieżowe reprezentacje Polski ( o występach których lepiej nie pamiętać!), ostatnia kolejka Centralnych Lig Juniorów była znacznie okrojona. Bez przeszkód grały natomiast Centralna Liga Trampkarzy oraz mazowieckie Ekstraligi.

W CLJ U-18, z naszych drużyn grała tylko Escola Varsovia. Zespół z Tarchomina mierzył się na wyjeździe z Motorem Lublin. Pierwsza połowa tego meczu była bardzo nieudana dla naszych piłkarzy. Po dwóch rzutach karnych pewnie wykonanych przez Szymona Raka oraz bramce Kamila Kumocha, do przerwy Motor prowadził 3:0. Po zmianie stron Escola przebudziła się i zaczęła odrabiać straty. Po godzinie gry, pierwszy raz bramkarza rywali pokonał Szymon Szulc. W 78. minucie Maciej Anusik uzyskał kontaktową bramkę i było już tylko 3:2 dla drużyny z Lublina. Kiedy w przedostatniej minucie Filip Laskowski doprowadził do wyrównania, wydawało się że mecz zakończy się podziałem punktów. Niestety gospodarzom w doliczonym czasie gry udało się strzelić jeszcze jednego gola którego autorem ponownie był Kamil Kumoch i ostatecznie Motor wygrał 4:3. Spotkanie Legii Warszawa z Arką Gdynia odbędzie się 19 września.
  W CLJ U-17, Polonia Warszawa na bocznym boisku przy Konwiktorskiej pokonała MOSP Białystok 4:1. Pierwszego gola dla Czarnych Koszul w 10. minucie zdobył Eryk Mikołajewski. Drugą połowę także lepiej rozpoczęli warszawiacy i po trafieniu Eryka Kudokasa było już 2:0. Rywale dziesięć minut później złapali kontakt dzięki bramce Szymona Kuczyńskiego, ale bardzo szybko Polonia ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Jakuba Kotko. Wynik końcowy ustalił Eryk Kudokas, po raz drugi w tym meczu wpisując się na listę strzelców. Pierwszej porażki w sezonie doznali juniorzy młodsi Escoli. W wyjazdowym spotkaniu z prowadzącym w tabeli zespołem AKS SMS Łódź przegrali aż 0:5. Dwa gole dla łodzian strzelił Mateusz Borcuch, a po jednym Grzegorz Glapka, Sebastian Miśkowiec oraz Krzysztof Toporkiewicz. Mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa został przełożony na 3 października.
  W CLT U-15, czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła Legia Warszawa. Podopieczni trenera Rafała Gębarskiego tym razem wygrali z SMS-em Łódź 3:1. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Patryk Winiarski został sfaulowany w polu karnym i Legia miała jedenastkę. Pewnym egzekutorem był Wiktor Kamiński, ale rywalom jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do wyrównania. Druga połowa należała do legionistów. Najpierw Wiktor Kamiński, a następnie Wiktor Puciłowski po asyście  Igora Strzałka zapewnili naszej drużynie trzy punkty. Wygrała także Polonia. Ale dla Czarnych Koszul było to dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie. Chłopcy trenera Macieja Wesołowskiego pokonali na wyjeździe GKS Bełchatów 4:0. Gole w tym meczu strzelali: Wojciech Chojczak, Michał Jarek, Jan Piasek oraz Szymon Pawłowski. Nie powiodło się natomiast Escolii i Varsovii. Drużyna z Tarchomina uległa u siebie Jagiellonii Białystok 1:3, a UKS Varsovia przegrała na wyjeździe z Akademią Piłkarską z Ostródy 1:5.
  W rozgrywkach mazowieckich, ciekawie było w Ekstralidze U-16. Przy Konwiktorskiej Polonia przegrała z Legią aż 2:10. Do przerwy było 1:3. Dla legionistów trafiali Jakub Kwiatkowski, Kajetan Staniszewski oraz Hubert Derlatka z rzutu karnego, a dla gospodarzy Piotr Sonnenberg. W drugiej połowie kanonadę zaczął Patryk Pierzak celnie strzelając z rzutu wolnego, a w 68 minucie drugi raz do siatki posłał piłkę Jakub Kwiatkowski. O tak wysokim wyniku tego meczu zadecydowało ostatnie dziesięć minut. Legioniści zdobyli wtedy pięć goli, tracąc tylko jednego. Do bramki Polonii trafiali jeszcze Bartosz Wicenciak, Bartosz Ślendak, Maks Korczak, Arkadiusz Ziarko oraz Kajetan Staniszewski. Gospodarze odpowiedzieli tylko golem Marcela Niesłuchowskiego. Pierwszej porażki w sezonie doznała Escola, która mimo że prowadziła już na Zaciszu 2:0, to uległa Talentowi Targówek 2:4. Sześć goli padło także w meczu Znicza Pruszków z Varsovią zakończonym remisem 3:3. Ani jednej bramki nie było za to w spotkaniu Ząbkovii z Legią Bemowo.