29 maja 2017

Ostre strzelanie na czwartym froncie

W spotkaniu dwóch najlepszych drużyn południowej grupy IV ligi, Victoria Sulejówek pokonała Broń Radom 5:2. W grupie północnej niezłą skutecznością popisał się wicelider - MKS Ciechanów, pokonując na swoim boisku KS Łomianki 7:1.

Grupa południowa : Ponad pół tysiąca kibiców, którzy wybrali się w piątkowy wieczór do Sulejówka obejrzało znakomity mecz, zwłaszcza w wykonaniu gospodarzy. Już w 3. minucie, odważnie z prawej strony boiska w pole karne wszedł Bartosz Bobrowski, wycofał piłkę do Wojciecha Wociala, a kapitan Victorii rozpoczął kanonadę. Dwie minuty później, tym razem lewą stroną popędził Sebastian Czapa, dograł do dobrze ustawionego Wiktora Lacha i były piłkarz Broni podwyższył na 2:0. Zaskoczeni rywale odpowiedzieli po kwadransie. Z rzutu rożnego zacentrował Przemysław Wicik, a Maciej Kencel głową pokonał Mateusza Łysika. Chwilę później na stadion wjechał autokar z kibicami z Radomia, którzy od razu, nie szczędząc gardeł zaczęli dopingować swoich piłkarzy. Mecz się trochę wyrównał, ale gospodarze byli tego dnia nie do powstrzymania. Jeszcze w pierwszej połowie lewy obrońca Victorii – Rafał  Goluch, po wymianie piłek z Sebastianem Czapą znalazł się sam przed bramkarzem gości – Pawłem Młodzińskim i było 3:1. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Znakomitymi asystami popisywał się Wojciech Wocial, któremu nie tylko gole, ale i zagrania otwierające drogę do bramki kolegom, sprawiają dużą przyjemność. Najpierw idealnie dograł na głowę Rafała Dębskiego, a następnie wyłożył piłkę dobrze grającemu w tym meczu Sebastianowi Czapie. Broniarze zmniejszyli rozmiary porażki na dwie minuty przed końcem meczu. Piotr Nowosielski ładnym strzałem z rzutu wolnego po raz drugi pokonał bramkarza Victorii. Po tym spotkaniu podopieczni trenera Łukasza Chmielewskiego, na cztery kolejki przed końcem sezonu, mają sześć punktów przewagi nad Bronią. Jeszcze więcej goli padło w Szydłowcu, gdzie trzecia w tabeli Mszczonowianka rozgromiła Szydłowiankę 8:2. Łupem bramkowym podzielili się: Jakub Sosnowski, Marcin Gregorowicz i Piotr Cudny, którzy zaliczyli po dwa trafienia, oraz Damian Pociech i Paweł Lepa. Dla gospodarzy strzelali Kamil Lewiński oraz Patryk Czarnota.

Grupa północna : W Ciechanowie już do przerwy było 3:0 po bramkach Kamila Żylskiego, Dominika Lemanka i Konrada Cichowskiego. Po przerwie kolejne trafienie dołożył Lemanek, dwa razy bramkarza pokonał Bartosz Mroczek, a ostatni gol padł po samobójczym zagraniu Łukasza Kawki. Honorową bramkę dla zespołu z Łomianek zdobył Piotr Strzemecki.

Prowadząca w tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki zainkasowała trzy punkty bez gry, za walkower z wycofaną Tęczą Łyse. Po 34. kolejce, Pogoń o osiem punktów wyprzedza drużynę z Ciechanowa.