16 października 2018

Ostre strzelanie naszych młodzieżówek

Nasze młodzieżowe kadry wojewódzkie mają już za sobą pierwszą turę eliminacji do finałów ogólnopolskich, po reprezentacjach Świętokrzyskiego i Łódzkiego ZPN, rywalem dwumeczu w Ząbkach był czwarty zespół tej grupy, z Lubelskiego ZPN.

Podopieczni Piotra Mosóra, kadra U-13 (rocznik 2006), mimo szybko zdobytego prowadzenia (Oskar Tomczyk w 4’) napotkała na silny opór rywali, którzy na początku drugiej połowy uzyskali nawet wyrównanie. Od tego momentu gospodarze, rotując całym składem, solidnie wzięli się do roboty i co chwilę padały kolejne bramki po trafieniach Franka Saganowskiego, Michała Podpory, Wojciecha Gana i ponownie Oskara Tomczyka; 5:1 dla Mazowsza to najniższy wymiar kary w tym meczu… Nasi piłkarze bezapelacyjnie przewodzą w grupie z trzema zwycięstwami, bramki 13:2!

Piłkarze kadry U-14 (rocznik 2007) nie pozwolili swoim rywalom od początku praktycznie na nic i już po kwadransie gry było 3:0! Na drugą połowę drużyny wychodziły przy stanie 5:0 i trener Zbigniew Kowalski sukcesywnie wymienił cały skład na murawie. Zastępcy dołożyli jeszcze dwa gole, ustalając końcowy wynik 7:0, po bramkach Marcela Szymańskiego – 3 oraz Tomka Walczaka, Bartka Grzegorskiego i Lucio Teci, jeden gol był samobójczy.

Podobnie jak młodsi, ta kadra również prowadzi w tabeli bez straty punktu, w bramkach 14:2. Oba zespoły mają już prawie pewny awans do przyszłorocznych finałów ogólnopolskich.

Grały także dziewczęta, na bardzo trudnym terenie Łodzi. Młodsze w kat. U-13 (trener Marcin Wojda) uporały się jednak ze swymi rywalkami 5:2, starsze natomiast, podopieczne Macieja Anglarta nie dały rady drużynie opartej na wychowankach tamtejszego SMS, ulegając 0:2.