24 kwietnia 2018

Ostre strzelanie trampkarzy

W rozgrywkach juniorskich najlepiej spisują się młodzi legioniści. Nieźle radzą sobie także chłopcy z Escoli.

W Centralnej Lidze Juniorów U-19, drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Wisła Płock. Nafciarze w Dobrym Mieście pokonali Stomil Olsztyn 2:1. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się  strzelić gola, ale pięć minut po przerwie, dobre podanie Sebastiana Krajewskiego wykorzystał Jakub Perlak i wiślacy wyszli na prowadzenie. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównaniapo bramce Adama Bognackiego, ale nasi piłkarze jeszcze raz skutecznie zaatakowali i udało im się zainkasować trzy punkty. Nosem trenerskim wykazali się szkoleniowcy Wisły – Grzegorz Wenerski i Dariusz Fabianowicz, ponieważ decydującą o losach spotkania akcję przeprowadzili dwaj rezerwowi piłkarze z Płocka. Wprowadzony na boisko w 70. minucie Miłosz Janczak obsłużył posłanego do boju pięć minut wcześniej Adriana Szczutowskiego, a ten po raz drugi pokonał bramkarza Stomilu. Juniorzy starsi Legii Warszawa zremisowali na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1. Gole w tym spotkaniu padły po stałych fragmentach gry. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Mateusza Feliksa, finalizującego dobrze rozegrany rzut wolny. Legioniści wyrównali po rzucie rożnym. Mikołaj Neuman zacentrował, a piłkę do siatki głową posłał Mateusz Grudziński. Nie powiodło się pozostałym drużynom z Mazowsza. Polonia Warszawa przegrała przy Konwiktorskiej z Motorem Lublin 1:2. Rywale do przerwy prowadzili 2:0 po strzałach Piotra Kożuchowskiego i Rafała Dusiło. W drugiej połowie Czarne Koszule odpowiedziały tylko trafieniem Kacpra Łosia z rzutu karnego. Znicz Pruszków uległ u siebie SMS-owi Łódź 0:1. Jedynego gola w tym meczu zdobył Szymon Sołtysiński. W tabeli prowadzi Legia (56 pkt.), Polonia jest dziewiąta (34 pkt,), Znicz jedenasty (29 pkt.), a Wisła Płock szesnasta (12 pkt.).
   W Centralnej Lidze Juniorów U-17, w derbach Mazowsza juniorzy młodsi Legii podejmowali na bocznym boisku przy Łazienkowskiej rówieśników ze Znicza Pruszków. W dotychczas rozegranych meczach obu drużynom nie wiodło się najlepiej. Legioniści w pięciu spotkaniach zdobyli siedem punktów, a zawodnicy z Pruszkowa zaledwie dwa. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Kilka minut po wznowieniu gry na solowy rajd zdecydował się Nikodem Niski. Młodzieżowy reprezentant Polski zakończył go precyzyjnym strzałem i gospodarze prowadzili 1:0. W 69. minucie Legia zdobyła kolejną bramkę. Po dobrym zagraniu Łukasza Łakomego znakomitym strzałem w okienko popisał się Mateusz Lisowski. Warto dodać, że w tym meczu zagrali wyróżniający się legioniści z rocznika 2003: Jakub Ojrzyński i Szymon Włodarczyk. Escola Varsovia wygrała u siebie z drużyną UKS SMS Łódź 3:1. Dwa gole dla warszawiaków zdobył Filip Laskowski, jednego Maciej Anusik, a dla łodzian Maciej Mas. W tabeli prowadzi AKS SMS Łódź (16 pkt.), Escola jest czwarta (12 pkt.), Legia piąta (10 pkt.), a Znicz ósmy (2 pkt.).
    W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, ostre strzelanie urządzili sobie młodzi piłkarze Legii, podejmujący na swoim boisku Ronę Ełk. Już po dwudziestu minutach legioniści prowadzili 4:0 po dwóch trafieniach Igora Strzałka i dwóch Kajetana Staniszewskiego. Do przerwy kolejne gole już nie padły, ale po zmianie stron jeszcze dwa razy na listę strzelców wpisał się ponownie Kajetan Staniszewski i Legia pokonała drużynę z Mazur 6:0. Jeszcze lepiej w pojedynku z Roną wypadła Escola. W zaległym spotkaniu chłopcy z Tarchomina rozgromili rywali aż 9:0. Łupem bramkowym podzielili się Daniel Lemański i Mateusz Szmyd (po dwa gole) oraz Tafara Madembo, Artemijus Tutyskinas, Aleksander Sawosz, Fryderyk Gerbowski i Stanisław Popiel. W kolejnym meczu Escola wygrała z Olimpią Elbląg „zaledwie” 4:0. Tym razem do bramki trafiali Tafara Madembo, Aleksander Sawosz, Patryk Gumowski i Bartosz Tyszewicz. Przy Konwiktorskiej Polonia po wyrównanej grze uległa Jagielloni Białystok 0:2. Bramki dla rywali w końcówce strzelili Lucjan Frydrych i Hubert Karpiński. Na prowadzenie w tabeli wyszła Escola (16 pkt.), Legia jest trzecia (13 pkt.), a Polonia piąta (9 pkt.)