9 listopada 2022

Ostrołęckie Zielone gwiazdki – gwarant dobrego szkolenia

Ostrołęckie kluby, od wielu lat szkolące piłkarską młodzież, mają obecnie tzw. zielone certyfikaty (zielone gwiazdki) PZPN, które są gwarantem dobrego szklenia zgodnego z najnowszymi trendami.

W dniu 7. listopada na boisku ze sztuczną trawą w Ostrołęce odbyły się treningi pokazowe grup młodzieżowych MKS Narew 1962, APN oraz Korony. Zajęciom przyglądali się zaproszeni goście, między innymi Wiceminister Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk oraz Prezes MKS Narew 1962 Kamil Drężek, Prezes APN Marcin Roman i Prezes Korony Artur Laskowski.

Ostrołęckie kluby, od wielu lat szkolące piłkarską młodzież, mają obecnie tzw. zielone certyfikaty (zielone gwiazdki) PZPN, które są gwarantem dobrego szklenia zgodnego z najnowszymi trendami. Kluby, które pomyślnie przejdą procedurę aplikowania na tzw. zieloną gwiazdkę, mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie do 10 000 zł rocznie.

Podczas treningów zaprezentowane zostały ćwiczenia ogólnorozwojowe, techniczne, w parach oraz elementy tzw. małych gier. Treningi z udziałem niecodziennych gości, cieszyły się dużym zainteresowaniem rodziców i opiekunów. Przedstawicielom wymienionych klubów po zakończeniu zajęć przekazane zostały upominki i gadżety piłkarskie związane ze zbliżającym się Mundialem w Katarze.