13 sierpnia 2018

Ostry start IV ligi

Ruszyły rozgrywki IV ligi. Na południu Mazowsza piłkarze błysnęli skutecznością i w ośmiu meczach zdobyli 38 bramek. Na północy strzelali trochę mniej i skończyło się na 24 trafieniach.

W grupie północnej pierwszym liderem w sezonie 2018/2019 zostały rezerwy Wisły Płock. Nafciarze na swoim boisku pokonali Drukarza Warszawa 4:1. W roli szkoleniowca drugiego zespołu Wisły debiutował w tym meczu były znakomity piłkarz m.in. Legii Warszawa – Adam Majewski. Gospodarze od 11. minuty prowadzili 1:0. Mateusz Tomaszewski długim podaniem uruchomił Patryka Szczepańskiego, a ten efektownym strzałem z woleja pokonał bramkarza rywali. W 37. minucie po błędzie grającego w Drukarzu Nigeryjczyka – Ahmeda Toriola Ayodeji, piłkę ponownie przejął Patryk Szczepański, minął jeszcze jednego z obrońców i po raz drugi nie dał szans stołecznemu golkiperowi. Warszawiacy zaatakowali w końcówce pierwszej połowy. Stojący w bramce Nafciarzy – Marcel Zapytowski dwukrotnie wyszedł zwycięsko z pojedynków z napastnikami Drukarza, broniąc bardzo groźne strzały. Po zmianie stron goście znów mieli okazję do zdobycia kontaktowej bramki, jednak po uderzeniu Krystiana Kija golkiper Wisły też nie dał się pokonać. W 57. minucie bramkarz Drukarza – Antoni Łukasik sfaulował w polu karnym Patryka Szczepańskiego, a sam poszkodowany po chwili skompletował hattricka strzałem z jedenastu metrów. Na kwadrans przed końcem meczu czwartego gola dla Wisły zdobył Oliwer Osmański, wprowadzony na boisko dziesięć minut wcześniej. Rezerwowy gracz Nafciarzy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. W końcówce meczu honorowego gola dla gości z rzutu karnego strzelił Michał Knajdrowski.
  W grupie południowej po sześć bramek zaaplikowali rywalom piłkarze Piaseczna oraz Pogoni Grodzisk Mazowiecki, a tylko jednego gola mniej udało się zdobyć rezerwom Radomiaka. KS Piaseczno w Wólce Kozodawskiej rozgromiło Spartę Jazgarzew 6:0. Już w 8. minucie pierwszego gola w tym derbowym pojedynku zdobył debiutujący w Piasecznie – Marcin Bawolik (reprezentant Polski juniorów, sprowadzony z Rakowa Częstochowa wychowanek Kosy Konstancin). Pięć minut później drugi raz Jakuba Imiołka pokonał Zbigniew Obłuski. Trzeciego gola dla podopiecznych trenera Igora Gołaszewskiego strzelił Kamil Matulka, a tuż przed przerwą sprowadzony do Piaseczna właśnie z Jazgarzewa Bartosz Orłowski po raz czwarty posłał piłkę do siatki. Strzelcy dwóch ostatnich bramek z pierwszej połowy wpisali się ponownie na listę strzelców po zmianie stron. Pół tuzina goli obejrzeli także kibice na meczu beniaminka – Orła Unin z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Piłkarze spod Warszawy byli bezlitośni dla rywali. Cztery bramki w tym spotkaniu strzelił Patryk Szymański, a dwie dołożył Jakub Kołaczek. Wzmocnieni przed sezonem m.in: Norbertem Jędrzejczykiem (sprowadzonym z Victorii Sulejówek), Sebastianem Przyrowskim (z Pilicy Białobrzegi), Maciejem Pieczyńskim i Jakubem Łabędą (ze Znicza Pruszków) grodziszczanie wygrali 6:0, potwierdzając że będą walczyć w tym sezonie o awans. Inny z beniaminków Radomiak II pokonał u siebie Perłę Złotokłos 5:0. Cztery trafienia dla Zielonych zaliczył Patryk Winsztal, a jedno Adrian Nowosadko.