2 października 2016

Piłkarki MUKS Praga wracają do gry !

 Jeszcze w ubieglym sezonie piłkarki MUKS Praga Warszawa aspirowały do najwyższej ligi rozgrywkowej, jednak ubytki kadrowe spowodowały, że temu ważnemu dla kobiecej pilki klubowi już na początku jesieni zajrzało widmo spadku do drugiej ligi, bo w pierwszej prażanki zaliczyły cztery porażki…   Widać jednak, że zwycięstwo…

 Jeszcze w ubieglym sezonie piłkarki MUKS Praga Warszawa aspirowały do najwyższej ligi rozgrywkowej, jednak ubytki kadrowe spowodowały, że temu ważnemu dla kobiecej pilki klubowi już na początku jesieni zajrzało widmo spadku do drugiej ligi, bo w pierwszej prażanki zaliczyły cztery porażki…

  Widać jednak, że zwycięstwo w mazowieckim Pucharze Polski nad ekstraligowym GOSiR Piaseczno podbudowało zespół Grzegorza Machnackiego, gdyż w niedzielnym meczu na Kawęczyńskiej rozgromiły drużynę Stilonu Gorzów 7:0 ! Dzięki temu zwycięstwu drużyna MUKS Praga odbiła się od ligowego dna i dąży do bezpiecznej strefy środkowej.

Obecna na meczu wychowanka klubu, obecnie zawodniczka ekstraligowego AZS Wrocław, reprezentantka Polski Dominika Grabowska, nie posiadała się z radości wobec tak dobrej dyspozycji swoich byłych koleżanek. Wśród nich nie sposób zauważyć talentu 17-letniej Agaty Kucharskiej, ktora zaaplikowała rywalkom w tym meczu aż 4 bramki !

  W kilka godzin po victorii na Kawęczyńskiej, młodsze juniorki MUKS udały się do Grodziska Maz. na mecz w swej kategorii rozgrywek wojewódzkiech, dopisując do swego konta kolejną dwucyfrówkę, 18:1 z Mazovią. Po czterech kolejkach Praga prowadzi w tych rozgrywkach bez straty punktu z bramkowym saldem 43:1! Miejmy nadzieję, ze wyniki te przełożą się na końcowy wynik na wiosnę, w rywalizacji ogólnopolskiej.

(js)