31 stycznia 2017

Piłkarze „Drukarza” ćwiercfinalistą MP U-14 w futsalu

Dobrą wiadomość przekazał nam Roman Kostrzewa, kierownik ekipy warszawskiego Drukarza, rocznika 2002. Stołeczna drużyna, po wygranych dwustopniowych eliminacjach regionalnych rozegrała w miniony weekend 28-29 stycznia br. finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu.   W kaliskiej hali „ARENA”spotkała się wśród dwunastki najlepszych drużyn tego rocznika…

Dobrą wiadomość przekazał nam Roman Kostrzewa, kierownik ekipy warszawskiego Drukarza, rocznika 2002. Stołeczna drużyna, po wygranych dwustopniowych eliminacjach regionalnych rozegrała w miniony weekend 28-29 stycznia br. finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu.

  W kaliskiej hali „ARENA”spotkała się wśród dwunastki najlepszych drużyn tego rocznika w Polsce. Po ciężkich bojach grupowych dotarła aż do ćwierćfinału, wygrywając swoją grupę po bezbramkowym remisie z TAF Toruń i sensacyjnej wygranej 3:2 z wielkim faworytem turnieju, zespołem Rekordu Bielsko-Biała (późniejszym brązowym medalistą MP). Po wyrównanym boju o półfinał młodzi „Drukarze” ulegli AZS Zielona Góra 0:1 i ostatecznie podopieczni Mariusza Grzesiaka zajęli ósme miejsce w krajowej rywalizacji. Wynik ten jest najlepszym osiągnięciem jakiejkolwiek drużyny z Mazowsza w historii oficjalnych rozgrywek futsalowych.

  Po tytuł mistrza Polski sięgnęli chłopcy Constractu Lubawa, wygrywając w finale 5:1 z Gwiazdą Ruda Śl.

(js)