24 czerwca 2019

Piłkarze z Ząbek awansowali do CLJ U-15

Po wygraniu mazowieckiej Ekstraligi, piłkarze Ząbkovii rywalizowali w meczach barażowych o awans do Centralnej Ligi Juniorów z Widzewem Łódź. W spotkaniu rozegranym w Łodzi nasi piłkarze wygrali 2:0, a w rewanżu na swoim boisku zremisowali 1:1 i awansowali do CLJ U-15.

Pierwszy mecz rozegrany na boisku Łodzianki zawodnicy z Ząbek wygrali 2:0. Spotkanie rozpoczęło się dla nich znakomicie, bo już w 2. minucie, po dośrodkowaniu z prawej flanki, bramkarza rywali pokonał Maciej Roguski. Po chwili od utraty drugiego gola Widzew uratował jeden z obrońców, w ostatniej chwili wybijając piłkę. Łodzianie także groźnie atakowali, lecz po strzale Filipa Zawadzkiego znakomicie spisał się bramkarz Ząbkovii – Mateusz Gąsiorowski. Widzewiacy dążyli do wyrównania, jednak grali nieskutecznie. Precyzją wykazali się za to młodzi piłkarze z Ząbek. Drugą bramkę dla zespołu spod Warszawy tuż przed przerwą zdobył Mateusz Kowalczyk. Po zmianie stron łodzianie trafili jeszcze w poprzeczkę, ale wynik ustalony w pierwszej połowie nie uległ już zmianie.

W meczu rewanżowym Ząbkovia na swoim boisku zremisowała z Widzewem 1:1. Mając dwubramkową zaliczkę z pierwszego spotkania podopieczni trenera Adama Roguskiego rozpoczęli spokojnie. Zawodnicy Ząbkovii utrzymywali się przy piłce nie pozwalając rywalom dojść do głosu. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, a kilka minut po zmianie stron gola dla gospodarzy strzelił Bartosz Lelito. Łodzianie do samego końca ambitnie dążyli do odrobienia strat i na minutę przed ostatnim gwizdkiem do remisu doprowadził Mateusz Zielecki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, który dał awans Ząbkovii do Centralnej Ligi Juniorów U-15. A widzewiacy po raz kolejny musieli uznać wyższość drużyny z Mazowsza. Jesienią przegrali baraże z Deltą Warszawa, a teraz w dwumeczu ulegli Ząbkovii.