18 listopada 2020

Po barażach – awans

Kolejne dwie drużyny z Mazowsza zagrają wiosną w Centralnych Ligach Juniorów U-17 oraz U-15. Po wygraniu meczów barażowych, w kategorii siedemnastolatków do CLJ awansowała Ząbkovia Ząbki, a u piętnastolatków Kosa Konstancin.

W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17, Ząbkovia wygrała u siebie z ŁKS-em Łódź 2:1. W 60. minucie z rzutu karnego trafił Mateusz Kowalczyk. Bramkarz łodzian wyczuł jego intencje, ale nie zdołał złapać piłki. Kilka chwil później gospodarze podwyższyli wynik. Rywale wykonywali rzut wolny na swojej połowie, lecz łatwo stracili piłkę i Mateusz Kowalczyk po raz drugi pokonał Aleksandra Bobka. Goście zareagowali błyskawicznie i niespełna 60 sekund później strzelili kontaktowego gola. Po szybkiej akcji prawym skrzydłem, do siatki trafił Andrzej Kominiarczyk. W rewanżu łodzianie po kwadransie odrobili straty po golu zdobytym przez Adama Króla, ale potem celnie strzelali już tylko piłkarze Ząbkovii. Podopieczni Macieja Demicha wykazali się znakomitą skutecznością zwyciężając w Łodzi aż 7:1! Cztery gole dla drużyny z Ząbek zdobył Mateusz Kowalczyk, a pozostałe Jakub Szczepocki, Michał Swat oraz Wiktor Kożuchowski.

Znakomicie spisała się też walcząca o awans do Centralnej ligi Juniorów U-15 Kosa Konstancin. Drużyna trenera Tomasza Citkowicza w wyjazdowym meczu pokonała MOSP Białystok 3:0. Pierwsza bramka dla ekipy z Konstancina padła po dobrze wykonanym rzucie wolnym. Idąc za ciosem nasi piłkarze kilka minut później trafili po raz kolejny. W drugiej połowie drużyna z Podlasia nie wykorzystała rzutu karnego, a błyskawiczny kontratak zakończył się trzecim golem. Dwie bramki dla Kosy strzelił Hubert Bożek, a wynik ustalił Oskar Siwkowski. Spotkanie rewanżowe rozegrano na boisku w Wólce Kozodawskiej koło Jazgarzewa. W tym meczu także nie było wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Kosa Konstancin wygrała zdecydowanie 6:0 i zapewniła sobie grę w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Młodzi piłkarze wywalczyli awans w przeddzień dwudziestolecia Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego KOSA KONSTANCIN, który został założony w 2001 roku przez byłego, znakomitego piłkarza i internacjonała (m.in. Legii Warszawa) oraz wielokrotnego reprezentanta Polski – Romana Koseckiego.