20 października 2020

Poczekalnia legionistów w CLJ U-18

W CLJ U-18 już drugi mecz z rzędu musieli przełożyć zawodnicy Legii Warszawa. Tym razem nie odbyło się spotkanie legionistów z Arką Gdynia. Zwycięską passę podtrzymują za to drużyny prowadzące w CLJ U-17 oraz U-15. U siedemnastolatków Polonia Warszawa wygrała z GKS-em Bełchatów, a piętnastolatkowie Legii strzelili Olimpii Elbląg aż dziesięć bramek.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18 Escola Varsovia przegrała na swoim boisku ze Śląskiem Wrocław 1:2. Zajmujący drugie miejsce w tabeli Śląsk w poprzedniej kolejce pauzował, ponieważ jego mecz z Legią Warszawa został odwołany. Piłkarze trenera Krzysztofa Wołczka mogli wykorzystać zyskany czas na regenerację sił przed spotkaniem w stolicy. Wrocławianie do przerwy prowadzili na Tarchominie z Escolą 1:0. W 28. minucie bramkę dla gości zdobył Michał Dryja. Po zmianie stron zaatakowała Escola. Podopieczni Konrada Dousy doprowadzili do remisu w 70. minucie, kiedy wyrównującego gola strzelił Filip Szewczyk. O losach meczu zadecydowało trafienie wprowadzonego z ławki rezerwowych Michała Skowrona. Zawodnik Śląska w końcówce po raz drugi pokonał Krystiana Michalskiego zapewniając swojej drużynie komplet punktów. Mecz Legii Warszawa z Arką Gdynia został przełożony na 4 listopada z powodu zagrożenia epidemicznego.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 prowadząca w tabeli Polonia Warszawa wygrała w Bełchatowie z GKS-em 4:1. W pierwszej połowie gole dla zespołu Adama Chmielewskiego zdobyli Radosław Borowski oraz Franciszek Antkiewicz. Po zmianie stron kolejne dwa trafienia dołożył Jan Piasek. Rywale odpowiedzieli tylko honorową bramką Filipa Kwietnia. Bardzo ciekawie zapowiadał się w tej kolejce mecz drużyn goniących lidera: Legii Warszawa z UKS-em SMS Łódź. Borykający się z problemami kadrowymi legioniści musieli uzupełnić skład młodszymi zawodnikami z roczników 2005 i 2006. Łodzianie do przerwy prowadzili po bramce strzelonej przez Jakuba Jędrasika. Pięć minut po zmianie stron wynik podwyższył Jakub Kołodenny. Kontaktowego gola zdobył Sebastian Kieraś, ale ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do rywali. Trzeci raz bramkarza Legii pokonał Hubert Rolnik, zapewniając łódzkiej drużynie zwycięstwo 3:1. Rywalizacja warszawskich drużyn Escoli Varsovia i Ursusa zakończyła się bezbramkowym remisem, a Znicz Pruszków przegrał na swoim boisku z Jagiellonią Białystok 0:2.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15 Legia Warszawa rozgromiła w Elblągu Olimpię 10:0. Po dwa gole dla drużyny Dariusza Rolaka strzelili Mateusz Sitek oraz Karol Kosiorek. Oprócz nich do siatki trafiali także Rafał Boczoń, Kacper Bogusiewicz, Piotr Zieliński, Tomasz Rojkowski, Mateusz Szczepaniak oraz Jakub Chodkowski. Na boisku przy ulicy Konwiktorskiej, w derbowym starciu Polonia Warszawa wygrała ze Zniczem Pruszków 3:0. Pierwszego gola dla Czarnych Koszul zdobył niezawodny Paweł Kosmalski, a wynik tuż przed przerwą podwyższył Bartosz Sowiźrał. Na początku drugiej połowy wynik spotkania ustalił Deniz Kacar. Poloniści po słabym początku sezonu, grają coraz lepiej – w sześciu meczach zdobyli czternaście punktów. Ostatni mecz tej kolejki Widzew Łódź – Escola Varsovia odbędzie się we wtorek 20 października, a na środę zaplanowane jest przełożone przed tygodniem spotkanie Znicza Pruszków z Jagiellonią Białystok. Po dziesięciu kolejkach prowadząca w tabeli Legia ma na koncie 28 punktów i imponujący bilans bramkowy 56-9.