9 maja 2022

PODSUMOWANIE III TURNIEJU ELIMINACYJNEGO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPADY MŁODZIEŻY

Weekend 6-8 maja upłynął dla naszej dziewczęcej kadry U15 pod znakiem kolejnego turnieju eliminacyjnego. Tym razem reprezentantki Mazowsza wybrały się do Kostomłotów pod Kielcami, aby po raz kolejny potwierdzić wysoką formę i dobry przygotowanie do walki o awans do turnieju głównego tegorocznej Olimpiady Młodzieży. Zgrupowanie rozpoczęło się dwoma jednostkami treningowymi…

Weekend 6-8 maja upłynął dla naszej dziewczęcej kadry U15 pod znakiem kolejnego turnieju eliminacyjnego. Tym razem reprezentantki Mazowsza wybrały się do Kostomłotów pod Kielcami, aby po raz kolejny potwierdzić wysoką formę i dobry przygotowanie do walki o awans do turnieju głównego tegorocznej Olimpiady Młodzieży. Zgrupowanie rozpoczęło się dwoma jednostkami treningowymi i warsztatami mentalnymi. Drużyna skupiła się nad otwarciem gry od bramkarki, wysokim odbiorem piłki oraz zadaniami indywidualnymi, które stają przed każdą zawodniczką podczas gry na jej pozycji. Dziewczęta oprócz ciężkiej pracy na boisku rozszerzają swoją świadomość piłkarską podczas analiz video poprzednich spotkań, na których mają okazję zobaczyć i ocenić swoje zachowania na boisku.

Po przygotowaniach przyszedł czas na mecz z reprezentacją województwa świętokrzyskiego. Spotkanie otworzyliśmy już w pierwszej minucie, kiedy to po podaniu Mai Zielińskiej, Maja Kałun umieściła piłkę w bramce przeciwniczek. Nasza drużyna od początku realizowała założenia, jakie zostały im przekazane i dominowała na całym boisku. Ze względu na naturalną murawę (większość naszych zawodniczek na co dzień trenuje i rozgrywa mecze na boiskach ze sztuczną nawierzchnią) sam proces adaptacji trwał dłużej. Ciągłe próby ataków na bramkę ŚZPN zaowocowały bramką na 2:0 w wykonaniu Gabrieli Jankiewicz (asystowała Hanna Ozięłby). Mimo kilku dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia, wynik nie uległ już zmianie, a kadra MZPN dopisała kolejne 3 punkty do swojego dorobku.

MZPN – ŚZPN 2:0

Do kolejnego meczu zaplanowanego na sobotnie popołudnie, w którym zmierzyliśmy się z reprezentantkami województwa lubelskiego, dziewczęta przystąpiły bardzo skoncentrowane z wyznaczonymi zadaniami indywidualnymi jak i zespołowymi. Ponownie bardzo szybko zaatakowały bramkę rywalek, co skutkowało sześcioma blisko stuprocentowymi szansami na strzelenie gola. Niestety żaden ze strzałów nie okazał się skuteczny i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:0. Druga połowa to ponownie dominacja reprezentantek Mazowsza i pojedyncze kontrataki przeciwniczek. W 30 minucie po kilku błędach popełnionych przez naszą drużynę zespół LZPN wykorzystał swoją okazję i zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Dalsze minuty spotkania to już jednak ambitna i świadoma gra naszych kadrowiczek, która zaowocowała golem na 1:1. Niestety zabrakło czasu na zdobycie kolejnej bramki.

MZPN – LZPN 1:1

Turniej zamknęliśmy spotkaniem z drużyną Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, która wygrała dwa pierwsze spotkania w Kostomłotach. Chociaż cały mecz nasze dziewczęta prowadziły grę i to one dominowały na całym boisku, nie udało się strzelić zwycięskiego gola, a sam mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

MZPN – ŁZPN 0:0

„Trzeba przyznać, że z meczu na mecz po grze naszej kadry widać postęp oraz zwiększającą się świadomość każdej zawodniczki. Można pogratulować dziewczynom determinacji w dążeniu do celu oraz charakteru, który pokazały na boisku w każdym meczu. Mimo dobrej postawy naszej reprezentacji ciężko gra się z drużynami skupionymi jedynie na przeszkadzaniu i obronie w strefie niskiej”. – powiedział po turnieju Maciej Anglart (trener reprezentacji).

Kolejnym i już ostatnim sprawdzianem przed Olimpiadą będzie turniej organizowany przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej 17-19 czerwca.