23 czerwca 2019

Pogoń Grodzisk już w III lidze!

Nie wszystkie drużyny na Mazowszu mają już wakacje. Do rozstrzygnięcia pozostały jeszcze kwestie awansów oraz spadków z IV ligi. Pierwsze mecze barażowe były wyrównane i zaplanowane na wtorek oraz środę spotkania rewanżowe zapowiadają się bardzo interesująco,

W pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi, Huragan Wołomin wygrał na swoim boisku z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:0. Początek meczu należał do gości, którzy jednak nie potrafili tego udokumentować. W grze Pogoni było sporo niedokładności, a piłkarze z Wołomina grali skutecznie w defensywie i nie pozwalali rywalom rozwinąć skrzydeł. Huragan wyszedł na prowadzenie po szybkiej akcji wykończonej strzałem Kamila Żmudy. Po zmianie stron gospodarze mieli jeszcze trzy znakomite okazje do zdobycia kolejnych goli, jednak nie wykorzystali żadnej i sprawa awansu nadal pozostaje otwarta. Mecz rewanżowy w Grodzisku odbył się we wtorek 25 czerwca; Pogoń wygrała pewnie 4:0!

Po spadku Victorii Sulejówek z III ligi, drużyny które zajęły dwunaste miejsca w dwóch grupach IV ligi: Energia Kozienice i Korona Ostrołęka muszą rozegrać spotkania barażowe o utrzymanie. Pierwszy mecz rozegrany w Kozienicach zakończył się remisem 1:1. Gospodarze od początku atakowali, jednak dobrze spisywał się bramkarz Korony Andrzej Łyziński. Kozieniczanie dopięli swego dopiero po przerwie. Po zagraniu Daniela Ciupińskiego bramkę strzelił Bartłomiej Książek. W końcówce Korona wyrównała. Rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Andrzeja Kalinkę wykorzystał Piotr Strzeżysz. W 90. minucie drugą żółtą kartkę dostał Piotr Czerwiński z Energii. Rewanż w środę 26 czerwca w Ostrołęce.

W spotkaniu barażowym o awans do IV ligi, Proch Pionki przegrał na własnym boisku z Olimpią Warszawa 0:1. Zarówno Olimpia jak i Proch w rundzie wiosennej długo prowadziły w swoich grupach ligi okręgowej i dopiero na finiszu rozgrywek zostały wyprzedzone przez Unię Warszawa i KS Warkę. Piłkarze z Pionek rozpoczęli z animuszem, lecz po kilku minutach naporu trafili tylko w słupek. Większą precyzją w tym meczu wykazali się zawodnicy Olimpii. Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego zwycięską bramkę dla stołecznej drużyny głową uzyskał Piotr Skrzos. Rewanż odbędzie się we wtorek 25 czerwca o godzinie 18 przy ulicy Górczewskiej w Warszawie.

W innym meczu decydującym o awansie z ligi okręgowej Hutnik Huta Czechy na boisku w Trąbkach zremisował z Nadnarwianką Pułtusk 1:1. Hutnicy w siedleckiej okręgówce musieli uznać wyższość Podlasia Sokołów Podlaski, a Nadnarwianka w grupie ciechanowsko-ostrołęckiej została wyprzedzona przez Makowiankę Maków Mazowiecki. Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Pułtuska, którzy już po pięciu minutach prowadzili po uderzeniu Piotra Cywińskiego. Wyrównanie dla Hutnika padło po samobójczym strzale Bartosza Salamona. Od 36. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Jakuba Kardyki. Rewanż w Pułtusku we wtorek o 18.

Spotkania barażowe o awans do IV ligi pomiędzy AP Żyrardów a Orłem Goleszyn zostały odwołane. Zespół z Goleszyna zrezygnował z gry. Początkowo ekipa z Żyrardowa miała mierzyć się ze Świtem Staroźreby, jednak Skra Drobin, która wygrała płocką okręgówkę zrezygnowała z awansu, a jej miejsce bez konieczności rozgrywania dodatkowych meczów zajął Świt. Trzeci w tabeli Orzeł nie zdecydował się na przystąpienie do barażu i w związku z tym do czwartej ligi awansowała drużyna z Żyrardowa.