14 czerwca 2021

Pogoń Grodzisk Mazowiecki w II lidze!

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Pogoń Grodzisk Mazowiecki zagwarantowała sobie awans do drugiej ligi. W grupie spadkowej, utrzymanie zapewniły już sobie Błonianka oraz Ursus Warszawa, a w ostatniej kolejce walczyć o to będzie jeszcze Broń Radom.

Pogoń Grodzisk wygrała na swoim stadionie z Jagiellonią II Białystok 6:0 i po raz pierwszy w historii awansowała do II ligi. Prowadzenie dla podopiecznych trenera Krzysztofa Chrobaka już po kwadransie uzyskał Bartłomiej Urbański. Pięć minut później wynik podwyższył Jakub Kołaczek, a jeszcze przed przerwą trzeciego gola dla Pogoni strzelił Jean Franco Sarmiento. Po zmianie stron Kolumbijczyk po raz kolejny pokonał bramkarza rywali, a w końcówce następne gole dla gospodarzy dołożyli Michał Wrzesiński (obchodzący tego dnia urodziny) oraz Kacper Gzieło.

Legia II Warszawa na boisku LTC w Książenicach przegrała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:3. Gole dla legionistów zdobyli Mikołaj Kwietniewski oraz Patryk Pierzak w ostatniej minucie meczu. Dla nowodworzan trafiali: Arkadiusz Ciach, Szymon Kuźma i Karol Drwęcki. Drużyny te zmierzyłe się ze sobą także w finale Pucharu Polski na Mazowszu. W tym spotkaniu, rozegranym na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim również lepszy był Świt, który wygrał 3:0 po bramkach strzelonych przez Arkadiusza Ciacha, Kamila Wiśniewskiego oraz Szymona Kuźmę.

W pozostałych meczach grupy drużyn walczących o awans Polonia Warszawa wygrała przy Konwiktorskiej ze Zniczem Biała Piska 4:0, a Legionovia pokonała u siebie Unię Skierniewice 4:1. Czarne Koszule do przerwy prowadziły po golu Łukasza Piątka z rzutu karnego. Po zmianie stron do swojej bramki piłkę skierował jeden z zawodników Unii, a kolejne trafienia były dziełem Juniora Radzińskiego i Kacpra Górskiego. Dla Legionovii dwa gole zdobył kapitan drużyny Patryk Koziara, a kolejne Michał Bajdur i Marcin Kluska. Dla gości dwukrotnie trafił Adrian Dudziński.

W grupie spadkowej Ursus Warszawa zremisował na swoim boisku z KS-em Kutno 3:3. Prowadzenie dla Traktorków już w 10. minucie uzyskał Paweł Tarnowski. Kilka minut później siedemnastoletni Oskar Pyrzyna po raz drugi pokonał bramkarza rywali. Kontaktowego gola dla ekipy z Kutna zdobył Łukasz Dynel, a po pół godzinie gry stołecznych piłkarzy od utraty gola uratowała poprzeczka. Jeszcze przed przerwą efektownym szczupakiem do remisu doprowadził Maciej Kowalczyk i po pierwszej połowie było 2:2. Po zmianie stron dla gości trafił jeszcze Marcin Kacela, a dla Traktorków Mateusz Muszyński, ale bohaterem drugiej połowy był bramkarz Ursusa – Mateusz Kryczka, który obronił… dwa rzuty karne.

Pozostałe drużyny z Mazowsza walczące o utrzymanie w III lidze odniosły bardzo cenne zwycięstwa. Błonianka wygrała na wyjeździe z Concordią Elbląg 3:0 po dwóch celnych strzałach Dawida Jarczaka i jednym Rafała Dębskiego. Jeszcze lepiej spisała się Broń Radom, która pokonała na swoim stadionie RKS Radomsko 4:1. Goście prowadzili po trafieniu Mateusza Szeli z rzutu karnego, ale jeszcze przed przerwą dwa gole dla ekipy z Radomia zdobył Przemysław Śliwiński. Ten sam zawodnik po zmianie stron trafił do siatki po raz trzeci, a wynik meczu w końcówce ustalił Piotr Goljasz.