31 maja 2021

Pogoń za Pogonią

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu w III lidze, przewaga prowadzącej w tabeli Pogoni Grodzisk nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki zmalała do 4 punktów. W grupie spadkowej nad kreskę wydostał się Ursus Warszawa, cenne zwycięstwo odniosła także Błonianka. W najtrudniejszej sytuacji wciąż jest broń Radom.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki przegrała na swoim stadionie ze Zniczem Biała Piska 1:2. Gospodarze już po kwadransie prowadzili 1:0, po strzale z rzutu karnego Damiana Jaronia. Wydawało się że podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka zmierzać będą po kolejne zwycięstwo, jednak już końcówka pierwszej połowy należała do zespołu z Mazur. Do remisu doprowadził najskuteczniejszy strzelec III ligi Bartosz Giełażyn, a od utraty kolejnej bramki kolegów uratował Sebastian Przyrowski. W drugiej połowie rywale poszli za ciosem i zdobyli kolejnego gola (po samobójczym strzale Michała Gładysza). Znicz kończył w dziesiątkę, a w końcówce na pole karne gości zawędrował nawet bramkarz – Sebastian Przyrowski, ale Pogoni nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał na swoim boisku z rezerwami Jagiellonii Białystok 1:0. W 37. minucie w polu karnym ekipy z Białegostoku sfaulowany został Szymon Kuźma. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Arkadiusz Ciach i pewnym strzałem pokonał bramkarza Jagiellonii. Kilka chwil później piłka ponownie znalazła się w bramce gości, jednak sędzia nie uznał gola, ponieważ jeden z zawodników Świtu znajdował się na pozycji spalonej. Po zmianie stron nowodworzanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka.

W pozostałych meczach Legia II Warszawa na boisku LTC w Książenicach zremisowała z Unią Skierniewice 0:0, a PoloniaWarszawa pokonała przy Konwiktorskiej Legionovię 5:1. Czarne Koszule prowadziły już po 4 minutach. Strzał Łukasza Piątka odbił bramkarz Legionovii, ale skutecznie dobijał Junior Radziński. Kwadrans później było 2:0, po tym jak Marcinho trafił z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą z karnego podwyższył Damian Mosiejko. W drugiej połowie bramkę dla gości strzelił  Bartosz Mroczek, a Polonia odpowiedziała golami Patryka Paczuka i Grzegorza Wojdygi.

W grupie spadkowej dwa zwycięstwa odniósł Ursus Warszawa. Traktorki najpierw w zaległym meczu pokonały u siebie GKS Wikielec 1:0 (po golu Patryka Kamińskiego z rzutu karnego), a następnie w takim samym stosunku wygrali w Łowiczu z Pelikanem. Tym razem zwycięstwo stołecznej ekipie zapewnił Mateusz Muszyński. Trzy punkty zainkasowała także Błonianka, która dzięki bramce strzelonej przez Marcina Gregorowicza wygrała w Wikielcu 1:0. Nie powiodła się wyprawa Broni Radom do Kutna. Podopieczni trenera Artura Kupca przegrali 0:1 i nadal znajdują się pod kreską.