19 lutego 2020

Porażka akademików z Wilanowa

W 1/8 futsalowego Pucharu Polski pierwszoligowy AZS UW Wilanów w swojej hali przy ulicy Wiertniczej przegrał z grającym w Ekstraklasie AZS-em UŚ Katowice 0:3.

Prowadzenie dla gości w 30. minucie uzyskał Konrad Podobiński. Warszawiacy po wymianie piłek między Michałem Klausem a Portugalczykiem Duarte Nuno Oliveira de Araujo mogli wyrównać ale zbyt długo zwlekali z oddaniem strzału. Następna akcja pochodzącego z Ukrainy Denisa Lifanowa także nie zakończyła się uderzeniem na bramkę. Niewykorzystane akcje zemściły się na stołecznych akademikach w 35. minucie, kiedy Jakub Jochymek podwyższył na 2:0 dla drużyny z Katowic. W końcówce dążący do odrobienia strat gospodarze wycofali bramkarza. Na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem najlepszy strzelec w ekipie rywali – Tomasz Szczurek uderzeniem z dystansu ustalił wynik meczu.