6 kwietnia 2023

Poznaj ćwierćfinalistów forBET Mazowieckiego Puchar Polski: Broń Radom

Rozgrywki forBET Mazowieckiego Pucharu Polski wchodzą w decydującą fazę. Po emocjonującej 1/8 finału znamy już komplet ćwierćfinalistów. Czas poznać ich nieco lepiej. Zapraszamy na rozmowę z Prezesem Broni Radom, która w pierwszej rundzie rozgromiła rywali aż 9:0 - Panem Robertem Wicikiem.

Rozgrywki forBET Mazowieckiego Pucharu Polski wchodzą w decydującą fazę. Po emocjonującej 1/8 finału znamy już komplet ćwierćfinalistów. Czas poznać ich nieco lepiej. Zapraszamy na rozmowę z Prezesem Broni Radom, która w pierwszej rundzie rozgromiła rywali aż 9:0 – Panem Robertem Wicikiem.

Dzisiejszy bohater naszego przeglądu klubów forBET Mazowieckiego Pucharu Polski w kolejnej rundzie zagra z rezerwami ekstraklasowej Wisły Płock, które mogą się obawiać swojego przyszłego rywala. Broń Radom jest bowem najbardziej bramkostrzelną drużyną tych rozgrywek. Poznaj lepiej klub z pomysłem na siebie – Broń Radom.

Poznaj ćwierćfinalistę forBET Mazowieckiego Pucharu Polski

Nazwa klubu: RKP 1926 Broń Radom
Rok założenia klubu: 1926
Barwy klubu: biało – czerwono – niebieskie
Największy sukces klubu w jego historii: 10 sezonów na zapleczu ekstraklasy. Trzecie miejsce w sezonie 1979/80
Aktualne miejsce w lidze: 12 miejsce w 3. lidze
Imię i nazwisko Prezesa klubu: Robert Wicik

Jakie wyzwania i jakie cele stoją przed Zarządem Klubu w tym sezonie?


Robert Wicik, Prezes Broni Radom: Chcemy możliwie jak najszybciej zapewnić sobie trzecioligowy byt i już budujemy podwaliny pod przyszły sezon. Staramy się ogrywać młodych zawodników, być może też dzięki temu uda się podjąć nagrodę finansową z Pro Junior System. Cały czas obok drużyny seniorów, chcemy, aby rozwijała się akademia.

Czy przed meczem z Ursusem byliście zadowoleni z losowania?


RW: Tak, bo pierwszy raz od dłuższego czasu mieliśmy możliwość zagrać pucharowy mecz na swoim stadionie. Ursus Warszawa wydawał się być w naszym zasięgu.

Obaj trzecioligowcy spotkali się w 1/8 finału forBET Mazowieckiego Pucharu Polski 29 marca, można było spodziewać się równego meczu, ale takiego rezultatu nie spodziewano się nawet w Radomiu…

Zgadza się, Legia II Warszawa w ubiegłym roku zgarnęła nagrodę finansową, ale też miała okazję rozegrać spotkanie z klubem, który jest ważnym punktem na piłkarskiej mapie Polski – Wisłą Kraków. Czy taki scenariusz jest Waszym wymarzonym w tym sezonie? Jak podchodzicie do rozgrywek pucharowych i jaką rangę mają one dla Was?


RW: Nagroda finansowa zawsze jest dobrą motywacją i nasi piłkarze wiedzą, że to premia za ich wysiłek. Poza tym puchar rządzi się swoimi prawami i można trafić na fajnego przeciwnika. Broń na szczeblu centralnym tych rozgrywek nie grała od kilkunastu lat więc dobrze byłoby się przypomnieć futbolowym kibicom w Polsce. Cieszy na pewno fakt, że rozgrywki na Mazowszu mają coraz większy prestiż, że kluby chcą grać, że walczą o te nagrody finansowe. Poziom dzięki temu z pewnością się podnosi.

Jak oceniacie swoje szanse w najbliższym meczu 1/4 finału forBET Mazowieckiego Pucharu Polski?


RW: Jedziemy na mecz z rezerwami ekstraklasowej Wisły. Kilkanaście lat temu właśnie z rezerwami płockiej Wisły rozgrywaliśmy baraże o trzecią ligę. Wówczas wyszliśmy z tego zwycięsko. Fajnie byłoby teraz również wygrać i przedłużyć swoją przygodę w rozgrywkach.

Broń Radom może liczyć na swoich Partnerów i Sponsorów. To rosnące grono firm chcących być ważną częścią regionu.

RW: Broń przez wzgląd na 100-letnie tradycje to przede wszystkim Fabryka Broni i tu należą się duże podziękowania dla Zarządu wytwórni. Nie byłoby nas gdyby nie władze miasta, a także
rzesza równie ważnych sponsorów, jak Jadar, Emar, czy wiele innych.

Jak zachęcicie kibiców do przyjścia na Wasze mecze w lidze i pucharze?

Staramy się zbudować możliwie jak najmocniejszy zespół. Wszak najlepszą zachętą jest dobra gra zawodników, fajna drużyna, atmosfera i jak najlepsze wyniki. Na taki zespół zawsze fajnie
popatrzeć to jest skuteczna reklama.

Chcesz wesprzeć rozwój tego klubu?

Lokalne firmy zachęcamy do współpracy z Bronią Radom z korzyścią dla obu stron. Zapraszamy do objęcia radomskiego klubu swoim patronatem! Reprezentowanie Państwa i Waszych firm będzie dla Broni dużym zaszczytem. Poniższa piramida przedstawia strukturę sponsorską. Po szczegóły zapraszamy do kontaktu z władzami klubu, więcej znajdziesz TUTAJ.

Więcej informacji o tym i pozostałych klubach mazowieckich

Odwiedź stronę Broni Radom klikając TUTAJ oraz profil na facebooku klikając TUTAJ.

Głodny historii i informacji z mazowieckich klubów i boisk? Zaobserwuj nas klikając TUTAJ.

Już wkrótce przedstawimy kolejnych bohaterów najlepszych rozgrywek regionalnych w kraju: forBET Mazowieckiego Pucharu Polski, który możesz obstawiać TUTAJ (jeśli wchodzisz pierwszy raz, załóż konto z kodem: MZPN i wspieraj mazowiecką piłkę!).