5 kwietnia 2023

Poznaj ćwierćfinalistów forBET Mazowieckiego Puchar Polski: Tygrys Huta Mińska

Rozgrywki forBET Mazowieckiego Pucharu Polski wchodzą w decydującą fazę. Po emocjonującej 1/8 finału znamy już niemal komplet ćwierćfinalistów. Czas poznać ich nieco lepiej. Zapraszamy na rozmowę z Prezesem drużyny, która zaskoczyła wszystkich i jest rewelacją pucharowych rozgrywek na Mazowszu - Tygrysa Huta Mińska - Panem Jackiem Strukiem.

Rozgrywki forBET Mazowieckiego Pucharu Polski wchodzą w decydującą fazę. Po emocjonującej 1/8 finału znamy już niemal komplet ćwierćfinalistów. Czas poznać ich nieco lepiej. Zapraszamy na rozmowę z Prezesem drużyny, która zaskoczyła wszystkich i jest rewelacją pucharowych rozgrywek na Mazowszu – Tygrysa Huta Mińska – Panem Jackiem Strukiem.

Poznaj ćwierćfinalistę forBET Mazowieckiego Pucharu Polski

Nazwa klubu: GKS Tygrys Huta Mińsk

Rok założenia klubu: 1958

Barwy klubu: czarno-pomarańczowe

Największy sukces klubu w jego historii: awans do IV ligi, zdobycie forBET Okręgowego Pucharu Polski

Aktualne miejsce w lidze: 7

Imię i nazwisko Prezesa klubu: Jacek Struk

Dzisiejszy bohater naszego przeglądu klubów forBET Mazowieckiego Pucharu Polski przebojem wdarł się do finału okręgowego etapu tych rozgrywek i zgarnął najwyższy laur pokonując faworyzowaną Mazovię Mińsk Mazowiecki. Na szczeblu wojewódzkim przemknął przez 1/8 zostawiając w tyle 3-ligową Pilicę Białobrzegi, co wprawiło w zdumienie wielu ekspertów lokalnej piłki. Poznaj lepiej Tygrysa z Mazowsza!

Jakie wyzwania i jakie cele stoją przed Zarządem Klubu w tym sezonie?

Zagrać o najwyższą stawkę w rozgrywkach pucharowych i AWANS do IV ligi!

W kwestii wyzwań – to największym obecnie jest infrastruktura. Zarówno drużyna seniorów jak również akademia rośnie w siłę. Ta ostatnia zatrzymała się na 200 dzieciach i to tylko dlatego, że baza treningowa nie jest w stanie sprostać większym oczekiwaniom. Gdyby nie ta bariera, to małych Tygrysów byłoby dwukrotnie więcej.

Czy byliście zadowoleni z losowania i jak oceniacie swój mecz w 1/8 finału forBET Mazowieckiego Pucharu Polski?

Lepsi zawsze ciągną nas do góry dlatego lubimy mierzyć się z drużynami, które w tabelach są od nas silniejsze. A ostatni mecz tylko utwierdził nas w przekonaniu, że to dobra strategia.  Mecz z Pilicą, biorąc pod uwagę wynik i grę, oceniamy bardzo pozytywnie.

Zwycięstwo w forBET Mazowieckim Pucharze Polski i awans na szczebel centralny wiąże się z nagrodą w wysokości nawet 60.000 złotych i możliwością gry z ekstraklasowymi rywalami. Jak podchodzicie do tych rozgrywek i jaką rangę mają one dla Was?

Mówią, że „pieniądze to nie wszystko”, ale nie ukrywamy, że to ważny argument, bo kwota, o której mowa jest większa od kwoty rocznego dofinansowania, jakie otrzymujemy z budżetu Gminy, co nie zmienia faktu, że rozgrywki pucharowe traktujemy jako kolejną, ekscytującą próbę. Do wyniku podchodzimy zatem bez presji. Podobnie jak do przeciwnika. Puchar to jednocześnie dobra zabawa i doskonała okazja do promocji GKS Tygrys. Dlatego im wyżej zajdziemy w Pucharze, tym lepiej dla klubu – zwłaszcza, że w tym roku obchodzimy 65-lecie powstania Tygrysa!

Jak oceniacie swoje szanse w najbliższym meczu 1/4 finału forBET Mazowieckiego Pucharu Polski?

Podobnie jak w 1/8  – idziemy po wszystko!

Kto obecnie najmocniej wpiera Wasz klub w codziennym rozwoju i funkcjonowaniu?

Głównym sponsorem od lat jest spółka ARGO, która wspiera nas na wielu płaszczyznach. „Z nimi naprawdę się układa”. Ale na tym nie koniec. MERSI Transport to lokalny przewoźnik, z którym zwiedzamy piłkarskie boiska w całej Polsce.

Słowa uznania także dla Gminy Mińsk Mazowiecki – w ostatnim czasie udało nam się zrealizować wspólnie kilka inwestycji (m.in.: w trakcie budowy jest budynek klubowy, powstało oświetlenie boiska). Wiemy, że budżet nie jest z gumy, ale liczymy na dalszą, owocną współpracę.

Ponadto bardzo nas wspierają lokalni przedsiębiorcy, dzięki którym przede wszystkim nasi najmłodsi piłkarze mają dobre warunki do gry:  klinika dentystyczna – Focus Clinic, Bistro – Pasja Catering, Sklepy wielobranżowe – Andrzej Obłoza, Termirco – instalatorstwo wod-kan, a bezpieczeństwo naszym obiektom zapewnia SVS – systemy zabezpieczeń.

Dzięki FotoCentrum – Aneta Wiącek zawsze mamy świetną relację zdjęciową z imprez sportowych, BCWeb dba o naszą oprawę graficzną i jest odpowiedzialne za nową stronę internetową, z kolei naszym sponsorem technicznym jest Wap Team – przedstawiciel JOMA i YAKIMASPORT.

Jak zachęcicie kibiców do przyjścia na Wasze mecze w lidze i pucharze?

To nie jest trudne ponieważ mamy oddaną, lokalną społeczność oraz rodziców dzieci z naszej akademii. Jako klub organizujemy imprezy sportowe: pikniki rodzinne, dzień dziecka, turnieje dla dzieci i rodziców, a wejścia na mecze są bezpłatne. Marzy się nam również nowa, zadaszona trybuna, wtedy te wydarzenia będą bardziej komfortowe.

Chcesz wesprzeć rozwój tego klubu?

Przekaż Tygrysowi 1,5% podatku i wesprzyj rozwój młodych zawodników tego klubu! Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie internetowej: www.gkstygrys.pl

Więcej informacji o tym i pozostałych klubach mazowieckich

Odwiedź stronę Tygrysa Huta Mińska klikając TUTAJ oraz profil na facebooku klikając TUTAJ, a także profil Akademi klikając TUTAJ.

Głodny historii i informacji z mazowieckich klubów i boisk? Zaobserwuj nas klikając TUTAJ.

Już wkrótce przedstawimy kolejnych bohaterów najlepszych rozgrywek regionalnych w kraju: forBET Mazowieckiego Pucharu Polski, który możesz obstawiać TUTAJ (jeśli wchodzisz pierwszy raz, załóż konto z kodem: MZPN i wspieraj mazowiecką piłkę!).