13 kwietnia 2023

Poznaj ćwierćfinalistów forBET Mazowieckiego Puchar Polski: Wisła II Płock

Rozgrywki forBET Mazowieckiego Pucharu Polski wchodzą w decydującą fazę. Po emocjonującej 1/8 finału znamy już komplet ćwierćfinalistów. Czas poznać ich nieco lepiej. Zapraszamy na rozmowę z Panem Tomaszem Marcem, Prezesem ekstraklasowej Wisły Płock, której rezerwy przystępują do rywalizacji pucharowej na szczeblu wojewódzkim już 19 kwietnia.

Rozgrywki forBET Mazowieckiego Pucharu Polski wchodzą w decydującą fazę. Po emocjonującej 1/8 finału znamy już komplet ćwierćfinalistów. Czas poznać ich nieco lepiej. Zapraszamy na rozmowę z Panem Tomaszem Marcem, Prezesem ekstraklasowej Wisły Płock, której rezerwy przystępują do rywalizacji pucharowej na szczeblu wojewódzkim już 19 kwietnia.

Dzisiejszy bohater naszego przeglądu klubów forBET Mazowieckiego Pucharu Polski w kolejnej rundzie zagra z najbardziej bramkostrzelną drużyną tegorocznych rozgrywek forBET Mazowieckiego Pucharu Polski – Bronią Radom, która swój pierwszy mecz wygrała wysoko, aż 9:0 pokonując warszawski Ursus. Ta rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie!

Poznaj ćwierćfinalistę forBET Mazowieckiego Pucharu Polski

Nazwa klubu: Wisła Płock S.A.

Rok założenia klubu: 1947

Barwy klubu: niebiesko-biało-niebieskie

Najlepszy zawodnik drużyny: Rafał Wolski (I zespół) / Patryk Leszczyński (II zespół)

Największy sukces klubu w jego historii: Puchar Polski 2005/2006 i Superpuchar Ekstraklasy 2006

Aktualne miejsce w lidze: 7. w PKO Bank Polski Ekstraklasie (I zespół) i 4. w forBET mazowieckiej IV lidze (II zespół)

Imię i nazwisko Prezesa klubu: Tomasz Marzec

Jakie wyzwania i jakie cele stoją przed Zarządem Klubu w tym sezonie?

Tomasz Marzec (prezes Wisły Płock): Jeżeli chodzi o drugi zespół, to celem na ten sezon jest ogrywanie młodych zawodników, którzy w perspektywie całego sezonu mają być przygotowani na treningi z pierwszym zespołem, by w przyszłości na stałe zagościć w kadrze jedynki.

Czy byliście zadowoleni z losowania?

TM: Akurat nam przypadł wolny los. W związku z tym co powiedziałem wcześniej, dla nas najważniejsze jest ogrywanie młodych zawodników, więc wolelibyśmy zagrać taki mecz, ale oczywiście cieszymy się, że możemy grać w kolejnej rundzie pucharu.

W zeszłym zdobywca naszego Pucharu zgarnął w nagrodę czeki o łącznej wartości 60.000 złotych i na etapie centralnym trafił na Wisłę Kraków. Czy taki scenariusz jest Waszym wymarzonym w tym sezonie?

TM: Oczywiście dla tych młodych zawodników, którzy na co dzień występują w drugim zespole, byłoby to wielkie wyróżnienie. Podniesienie Pucharu i gra na poziomie centralnym tych rozgrywek na pewno byłoby spełnieniem marzeń wielu z naszych chłopaków, w większości, stawiających dopiero swoje pierwsze kroki w piłce seniorskiej.

Jak oceniacie swoje szanse w najbliższym meczu 1/4 finału forBET Mazowieckiego Pucharu Polski?

TM:W każdym meczu zawodnicy dają z siebie wszystko i grają o zwycięstwa. Tak będzie również w najbliższym spotkaniu, przed którego rozpoczęciem obie drużyny mają po 50 procent szans na wygraną.

Kto obecnie najmocniej wspiera Wasz klub, kogo chcielibyście wyróżnić?

TM: Cały klub najmocniej wspiera właściciel, czyli Gmina Miasto Płock. Nie możemy również zapomnieć o naszym sponsorze strategicznym, czyli firmie PKN Orlen, a także sponsorach głównych firmie BUDMAT Bogdan Więcek oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Dziękujemy również wszystkim innym sponsorom i partnerom, bez których funkcjonowanie Klubu byłoby niemożliwe.

Jak zachęcicie kibiców do przyjścia na Wasze mecze w lidze i pucharze?

TM: Każdy mecz promujemy na naszych kanałach społecznościowych, a spotkania domowe drugiego zespołu regularnie transmitujemy na żywo w naszym kanale WisłaPłockTV na YouTube. Nie inaczej będzie, podczas rozgrywki z Bronią Radom w 1/4 finału forBET Mazowieckiego Pucharu Polski.

Klub z Płocka możesz wesprzeć także dokonując zakupów w sklepiku klubowym, który znajdziesz klikając TUTAJ.

Tu obejrzysz pucharowy mecz Wisły II Płock z Bronią Radom