3 maja 2021

Pracowite dni trzecioligowców

Trzecioligowcy z Mazowsza mają za sobą pracowity tydzień. Oprócz meczów ligowych rozegrali pierwszą rundę Pucharu Polski.

W 1/8 finału Pucharu Polski na Mazowszu najlepiej zaprezentowała się Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która na swoim boisku pokonała Ursus Warszawa 6:2. Do przerwy było 1:1, po trafieniach Kolumbijczyka Jean Franco Sarmiento dla Pogoni oraz Malijczyka Mamadou Oury Barry dla Traktorków. Po zmianie stron dominowali już gospodarze. Do siatki trafili jeszcze Maciej Chojnacki, Jakub Zborowski, Kacper Łoś oraz dwukrotnie Damian Jaroń. Drugiego gola dla Ursusa (grającego w tym spotkaniu w rezerwowym składzie) strzelił Mateusz Zając. Bardziej wyrównane były starcia innych drużyn występujących w III Lidze.

W Książenicach Legia II Warszawa wygrała z Legionovią 3:2. Bramki dla legionistów zdobyli: Szymon Włodarczyk, Patryk Pierzak i Piotr Cichocki, a dla ekipy z Legionowa: Krzysztof Witecki oraz Daniel Choroś. Błonianka na swoim stadionie wygrała z Bronią Radom 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Piotr Ćwik. Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał w Kozienicach z Energią 2:1. Dla nowodworzan bramki strzelili Szymon Kuźma i Marcel Bykowski, a dla lidera radomskiej okręgówki trafił Marcel Korzeń. Polonia Warszawa w Staroźrebach pokonała czwartoligowy Świt 2:0. Gole dla Czarnych Koszul zdobyli Patryk Paczuk oraz Daniel Smuga.

W III lidze tempa wciąż nie zwalnia prowadząca w tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka wygrali w Białymstoku z rezerwami Jagiellonii 3:2. Pogoń już po… 20 sekundach prowadziła 1:0, po strzale głową Jeana Franco Sarmiento. Miejscowi odpowiedzieli dwoma trafieniami Macieja Bortniczuka, ale jeszcze przed przerwą znakomicie grający Kolumbijczyk doprowadził do remisu. Po zmianie stron padła już tylko jedna bramka, a jej autorem był Damian Jaroń.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał z Legią II Warszawa 1:0. Jedyna bramka w derbowym starciu padła dopiero w 90. minucie. Gospodarze wywalczyli rzut wolny, a do piłki ustawionej w pobliżu narożnika boiska podszedł Łukasz Sosnowski. Bramkarz Legii nie spodziewał się, że zawodnik Świtu zdecyduje się na strzał z tak ostrego kąta i dał się zaskoczyć. W pozostałych meczach grupy drużyn walczących o awans, Mazowszanie musieli uznać wyższość rywali. Polonia Warszawa przegrała na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska 0:3, a Legionovia w Skierniewicach uległa Unii 3:5.

W grupie spadkowej Ursus Warszawa bardzo długo męczył się z zamykającą tabelę ekipą z Wasilkowa. Piłkarze z Podlasia prowadzili po golu strzelonym przez Damiana Zubowskiego. Do wyrównania głową doprowadził Paweł Tarnowski i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W 70. minucie drugą bramkę dla Traktorków strzelił Mateusz Muszyński, który już wcześniej miał kilka znakomitych okazji do zdobycia gola. Wynik meczu na 3:1 dla Ursusa, z rzutu karnego ustalił Patryk Kamiński. Pozostałe ekipy z Mazowsza tym razem przegrały: Ruch Wysokie Mazowieckie okazał się lepszy od Broni Radom, a KS Kutno od Błonianki Błonie. Oba mecze zakończyły się wynikiem 1:0.