4 maja 2017

Pracowity maj u trzecioligowców

Niewiele czasu na odpoczynek będą mieli w najbliższym czasie mazowieccy trzecioligowcy. Oprócz weekendowych spotkań, w terminarzu zaplanowano dwie kolejki w środku tygodnia (3-ego i 17-tego), a dwie pozostałe środy (10-tego oraz 24-tego) zarezerwowane są na rozgrywki o Puchar Polski.

W rozpoczynającym 26. kolejkę meczu, rezerwy Legii Warszawa uległy w Łowiczu Pelikanowi aż 0:4. Najlepszą sytuację do strzelenia bramki dla gości miał w tym spotkaniu Tomasz Nawotka, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Podopieczni trenera Krzysztofa Dębka w rundzie wiosennej zupełnie nie radzą sobie w konfrontacjach z zespołami z okręgu łódzkiego. W poprzedniej kolejce zostali pokonani przez Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0, a wcześniej w takim samym stosunku przegrali z Widzewem. A legionistów czeka jeszcze mecz z najlepszą łódzką drużyną – ŁKS-em.
Z Widzewem rywalizował teraz – również na wyjeździe, najsłabiej spisujący się dotychczas nasz trzecioligowiec – Huragan Wołomin. I mimo, że piłkarze spod Warszawy skazywani byli w tym meczu na pożarcie, to łatwo skóry nie sprzedali. Do przerwy prowadzili nawet 1:0, po bramce z rzutu karnego Rafała Wielądka. W drugiej połowie wołominianie też dzielnie walczyli, ale w końcówce zaczęli opadać z sił. Dla widzewiaków gole strzelili Mateusz Michalski oraz Marcin Krzywicki i ostatecznie to łodzianie wygrali 2:1.
Wyższość rywali musieli tym razem uznać także zawodnicy Ursusa Warszawa. W rozegranym w Elblągu spotkaniu z Concordią przegrali 1:2. Rywale prowadzili 2:0 po golach Mariusza Pelca oraz Adama Dudy. Kontaktową bramkę dla warszawiaków zdobył Jakub Kabala, ale więcej w tym meczu Traktorkom ugrać się nie udało.
Po raz kolejny w tej rundzie honor naszych drużyn uratował Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Zespół prowadzony przez trenera Rafała Kleniewskiego, pokonał na swoim boisku Jagiellonię II Białystok 2:0. O losach meczu przesądziło pierwsze dziesięć minut: dwa trafienia dla nowodworzan Kamila Wolskiego i Rafała Maciejewskiego oraz czerwona kartka dla Michała Koźlika z Jagielloni.
W tabeli nowym liderem jest Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (58 pkt.), Legia II jest czwarta (46 pkt.), Świt piąty (43 pkt.), Ursus piętnasty (27 pkt.), a Huragan siedemnasty (13 pkt.).