9 stycznia 2020

Pracowity styczeń piłkarek

   Piłkarki klubów z Mazowsza pracowicie spędzą okres zimowego rozstania z murawą, w halach przygotowując formę na futbolową wiosnę.

    Styczeń będzie stał pod znakiem halowych turniejów o mistrzostwo Mazowsza; o tytuł ten będzie każdorazowo walczyć 12 zespołów z naszego regionu.

    Już 11 stycznia br. w Piastowie, o trofeum Mazowieckiego ZPN walczyły trampkarki; puchar zdobyły dziewczęta MUKS Praga Warszawa, zwyciężając w półfinale LUKS Sportową Czwórkę Radom 4:2 i w finale zespół Legii 2:0. Młode adeptki futbolu z Łazienkowskiej to nowa jakość na piłkarskim firmamencie Mazowsza, w półfinale pokonały 2:1 UKS Ząbkovię.

Tydzień później w Piasecznie zagrają juniorki młodsze (19 stycznia), a 25 stycznia w Mochowie koło Sierpca młodziczki.

   Zagrały również starsze dziewczęta; w Głogówku na Dolnym Śląsku; w dniach 10 – 12 stycznia odbyły się Mistrzostwa Polski w futsalu, w których wzięły udział trzy nasze drużyny (wśród szesnastu z całej Polski!) – AZS UW Warszawa, Ząbkovia oraz MUKS Praga Warszawa. Te ostatnie miały wielką ochotę zdobyć ten tytuł po raz trzeci z rzędu, niestety skończyło sie na grupie eliminacyjnej. Ząbkovianki dotarly do ćwierćfinału, a najlepiej powiodło sie akademiczkom z Uniwersytetu Warszawskiego, które wywalczyły czwarte miejsce.

   Nasze piłkarki cieszą się jednak z powołań konsultacyjnych do reprezentacji Polski (14-16 stycznia w Białej Podl.). Trener Marcin Kasprowicz chętnie sięga po zawodniczki z Mazowsza; tym razem do kadry U-17 przymierzane są cztery przedstawicielki Mazowsza: Zuzanna Maronda (AZS UW Warszawa), Wiktoria Malinowska (MUKS Praga Warszawa), Klaudia Zielińska i Patrycja Kozarzewska (obie Ząbkovia). Reprezentacja dziwcząt U-17 przygotowuje się do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy w Norwegii (23-29 marca br.), gdzie o awans  powalczy z Norwegią, Czechami i Ukrainą.

(js)