29 czerwca 2022

Promyk Nowa Sucha świętował swoje 50-lecie!

50 lat to trochę czasu, ale warto je świętować z rozmachem. W KS Promyk Nowa Sucha wszystko złożyło się idealnie, aby ów rozmach nie był tylko pustym hasłem. Sama impreza przejdzie do historii jako niezapomniana, bo wiele się zdarzyło zanim w ogóle do niej doszło. Z przymrużeniem oka można powiedzieć,…

50 lat to trochę czasu, ale warto je świętować z rozmachem. W KS Promyk Nowa Sucha wszystko złożyło się idealnie, aby ów rozmach nie był tylko pustym hasłem. Sama impreza przejdzie do historii jako niezapomniana, bo wiele się zdarzyło zanim w ogóle do niej doszło. Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że bez zarejestrowania LZS Nowa Sucha w 1972 roku nie byłoby co świętować więc po części tak to się wszystko zaczęło. Zwieńczeniem przygotowań były jednak momenty z bliższego nam okresu. Dzięki wsparciu władz Gminy Nowa Sucha oraz Sejmiku Województwa Mazowieckiego powstała zupełnie nowa baza sportowa. Mówimy tu tylko o szatni, ale słowo “tylko” bardzo ujmuje tej inwestycji. Nowoczesny obiekt, przestronne szatnie, sala konferencyjna, wszystko to robi ogromne wrażenie. Zawodnicy Promyka mogli się więc cieszyć z poprawy warunków, ale sami też dołożyli prezent, o który wcale nie było łatwo. Życie uczy pokory, ale też nikomu nie zabrania wierzyć, bo dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Seniorzy Promyka występujący w Warszawskiej Klasie A na miejscu premiowanym awansem w całym sezonie byli tylko przez dwa tygodnie, na cztery kolejki przed końcem tracili do niego pięć punktów, a tydzień później strata wynosiła cztery oczka. Można było zwątpić, ale po końcowym gwizdku ostatniego meczu sezonu nadszedł czas na świętowanie.

Tak oto tydzień po zakończeniu rozgrywek ligowych, gdy tradycyjnie na obiekcie Promyka odbywa się Powitanie Lata w Nowej Suchej odbyła się huczna impreza połączona z obchodami 50 lat sportu w Nowej Suchej, oficjalnym otwarciem nowo powstałego budynku Klubowego oraz wielką radością po awansie drużyny Seniorów. Wszystko złożyło się idealnie i 25 czerwca rozpoczęło się od polowej Mszy Świętej. Następnie nie mogło zabraknąć odrobiny historii, bo bez tradycji oraz zaangażowania wielu osób trudno byłoby być w tym miejscu, w którym znajduje się Promyk. Siedem drużyn w rozgrywkach ligowych jak na mały (może nie taki mały), lokalny klub sportowy to coś co powinno się docenić. Docenili to zresztą przybyli goście.

Na boisku w Nowej Suchej pojawił się prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk oraz przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Nowa Sucha Maciej Mońka, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński czy Starosta Sochaczewski Jolanta Gonta. Swoje gratulacje składali także inni zaproszeni goście czy też kluby sportowe. Pojawiły się także odznaczenia dla działaczy Promyka. Srebrną odznakę honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał wieloletni prezes Klubu Jerzy Gasiński. Złote odznaki Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Mariusz Mikulski, Janusz Drązikowski, Grażyna Drązikowska, Adam Kaźmierczak, Andrzej Kałęcki i Krzysztof Kaczor, natomiast srebrne odznaki MZPN otrzymali: Robert Gajda, Karol Drązikowski, Paweł Nowicki, Marcin Jaworski, Tomasz Jurczak, Rafał Muras oraz Sławomir Księżak.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się uroczyste otwarcie szatni i każdy z przybyłych miał możliwość zwiedzenia obiektu. Nie zabrakło też pokazów tańca breakdance oraz zumby, teleturnieju wiedzy o Promyku, meczy pokazowych, gry w siatkonogę, ale przede wszystkim stoisk Promyka, gdzie odbywała się loteria z gadżetami z logiem Klubu, zajęcia plastyczne dla najmłodszych w charakterze tworzenia piłkarskich koszulek czy kąciku historycznego ze wspomnieniami o sporcie w Nowej Suchej. Zwieńczeniem imprezy były licytacje Klubowych koszulek oraz muzyka na żywo przy której można było tańczyć do północy. Swój wkład w organizację włożyli także kibice, który punktualnie o 22:00 przygotowali oprawę uświetniającą 50 lat sportu w Nowej Suchej. Dwie godziny później odbył się jeszcze pokaz fajerwerków, po którym aż chciało się powiedzieć: i na pytanie gdzie jest ten Promyk odpowiadam w Lidze Okręgowej. (źródło: Promyk Nowa Sucha)

Organizacja obchodów 50-lecia Promyka Nowa Sucha stała na wysokim poziomie. Gratuluję władzom klubu, który jest znaczącym punktem na mapie piłkarskiego Mazowsza, za dotychczasowe działania i życzę powodzenia, a także mnóstwa sportowych sukcesów w kolejnych latach – powiedział Sławomir Pietrzyk, prezes Mazowieckiego ZPN.

Zdjęcia z tego wydarzenia obejrzysz na profilu facebookowym Mazowieckiego ZPN