15 lutego 2021

Przebłyski Znicza w Pucharze Prezesa PZPN

   Sukcesem drużyn wrocławskich zakończył się finałowy turniej o Puchar Prezesa PZPN w kategorii chłopców U-11 i U-12, rozegrany w Hali OSiR na warszawskim Bemowie w dniach 13-14 lutego br.

   Do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów, zwycięskich w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Mazowiecki ZPN reprezentowali najmłodsi piłkarze ze Znicza Pruszków.

   W kategorii U-11 drużyna prowadzona przez trenera Marcina Przygodę, trafiła do grupy A, w której rywalami były zespoły ŁKS Łódź, MKS Parasol Wrocław i UKS GOL Brodnica. Nasza ekipa po pechowych remisach z Brodnicą i Parasolem (późniejszym zwycięzcą turnieju!) musiała zadowolić się trzecią lokata w grupie, nie dającej prawa do awansu.

   Lepiej wypadli w następnym dniu piłkarze Znicza w kategorii U-12 pod wodzą trenera Emila Adamczuka, którzy po wygranych z Akademią Piłkarską z Namysłowa 4:1 i Zielonej Góry 1:0 i porażce z UKS AP Reissa Poznań 0:1 awansowali do ćwierćfinału. Tam już było znacznie gorzej i po porażce 0:4 z Koroną Kielce (późniejszym srebrnym medalistą) odpadli z dalszej walki o finał, w którym chłopcy ze Śląska Wrocław zaaplikowali kielczanom sześć bramek.

   Jednak nasi młodzi piłkarze z Pruszkowa pokazali się w tym ogólnopolskim finale z dobrej strony, imponując walecznością. Starsi bezproblemowo awansowali z grupy, młodszym zabrakło nieco szczęścia…

(js)