19 kwietnia 2017

Puchar Polski na Mazowszu

 Do 1/8 finału Pucharu Polski na Mazowszu w tym sezonie dotarło aż pięć drużyn z lig okręgowych.

 Z okręgu siedleckiego Naprzód Skórzec oraz Mazovia II Mińsk Mazowiecki, z ciechanowsko-ostrołęckiego – Wkra Żuromin, a z płockiego Unia Czermno i Mazur Gostynin. Wszystkie te zespoły pokonały w rywalizacji pucharowej czwartoligowe kluby z regionu.    

 W walce o awans do ćwierćfinału najwięcej emocji było w Gostyninie. Ponad półtysięczna publiczność, dla której wizyta drugiej drużyny Legii Warszawa na stadionie im. Janusza Kusocińskiego była szczególnym wydarzeniem, żywiołowo dopingowała swoich piłkarzy. Do przerwy legioniści prowadzili 1:0 po trafieniu Grzegorza Aftyki. Ale niespodziewanie w drugiej połowie spotkania to gospodarze uzyskali przewagę. Zostawiony na chwilę bez opieki w polu karnym Bartłomiej Dębicki – reprezentant Polski w minifutbolu (czyli w sześcioosobowej piłce nożnej) doprowadził do remisu. W regulaminowym czasie gry nie padły już bramki, a w dogrywce więcej sił zachowali warszawiacy. Zwycięskiego gola dla gości zdobył silnym strzałem z dystansu Eryk Rakowski. Piłka po koźle w polu bramkowym wpadła do siatki i podopieczni Krzysztofa Dębka, któremu od niedawna pomaga Marek Saganowski wygrali 2:1. Po ostatnim gwizdku młodzi adepci futbolu z Gostynina jeszcze długo zbierali autografy od… niewiele starszych od siebie piłkarzy ze stolicy (w tym meczu w seniorskiej drużynie Legii debiutowali zawodnicy z rocznika 2000: Mateusz Kochalski, Sebastian Walukiewicz i Mateusz Praszelik).

 W innych meczach do największej niespodzianki doszło w Żurominie, gdzie Wkra po dwóch bramkach Tomasza Kamińskiego pokonała Hutnika Warszawa 2:1. Odpadł także III-ligowy Huragan Wołomin ulegając na wyjeździe 0:1 Oskarowi Przysucha. Awans czwartoligowcom zapewnił gol Adama Najdzika. W pozostałych spotkaniach obyło się bez niespodzianek. W Przasnyszu, MKS przegrał z Ursusem Warszawa 0:1, a w Mińsku Mazowieckim rezerwy Mazovii ze Świtem Nowy Dwór 2:4. Po 3:0 na boiskach rywali zwyciężyły: Sparta Jazgarzew (z Prochem Pionki); Grom Warszawa (z Naprzodem Skórzec) oraz MKS Piaseczno (z Unią Czermno).
 W ćwierćfinałach zmierzą się: Oskar Przysucha z Legią II Warszawa, MKS Piaseczno ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, Wkra Żuromin z Ursusem Warszawa oraz Grom Warszawa ze Spartą Jazgarzew.
(mf)