6 września 2018

Punktowali trzecioligowcy, Traktory ruszyły!

W szóstej, tym razem środowej kolejce III ligi, dobrze spisały się drużyny z Mazowsza. Broń Radom, Legionovia, Ursus oraz Victoria Sulejówek wygrały, a Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował. Przegrała tylko Polonia.

Ursus Warszawa podejmował na swoim boisku Olimpię Zambrów. Po pięciu kolejnych porażkach, kibice Traktorków liczyli na przełamanie fatalnej passy swojej drużyny, ale środowy mecz nie rozpoczął się dla nich pomyślnie. Nie dość, że przed pierwszym gwizdkiem sędziego nad stadionem przeszła ulewa, to jeszcze w 5. minucie rywale objęli prowadzenie za sprawą Bartosza Zakrzewskiego. Gospodarze kilka razy próbowali odpowiedzieć. Po akcji lewym skrzydłem Macieja Prusinowskiego, z linii pola karnego strzelał Paweł Wolski. Po chwili akcję kolegi chciał skopiować Filip Dziełak lecz także bez efektu. Pięć minut później prawym skrzydłem pomknął Robert Słomka, jednak nie udało mu się dokładnie podać do znajdujących się pod bramką Olimpii partnerów z drużyny. Tuż przed przerwą z dystansu strzelał też kapitan miejscowych – Patryk Kamiński, lecz po pierwszej połowie ekipa z Zambrowa prowadziła 1:0. Traktorki wyrównały zaraz po zmianie stron. Z rzutu wolnego bardzo dobrze uderzył Patryk Kamiński, golkiper gości odbił piłkę, ale dobitka Filipa Dziełaka była już skuteczna. Wydawało się że nasz zespół pójdzie za ciosem, niestety w 55. minucie Piotr Ćwik po zbyt ostrym faulu otrzymał czerwoną kartkę i Ursus musiał radzić sobie w dziesiątkę. Mimo osłabienia nasi piłkarze grali odważnie. Nie ograniczali się do defensywy, próbowali atakować aby przechylić losy spotkania na swoją korzyść. W 74. minucie Arkadiusz Ciach był bliski  powodzenia, ale dwukrotnie przegrał pojedynki z Piotrem Czaplińskim, a w 88. minucie, wprowadzony w końcówce na boisko Maksymilian Dikof w ostatniej chwili został zablokowany. Traktorki nie rezygnowały i w doliczonym czasie gry dopięły swego. Po rzucie rożnym, Arkadiusz Ciach pokonał bramkarza rywali, zapewniając Ursusowi zwycięstwo 2:1.
   Po raz pierwszy komplet punktów zainkasowała też Victoria Sulejówek. Podopieczni trenera Krzysztofa Dębka pokonali na własnym obiekcie ŁKS 1926 Łomża 3:1. Hat trickiem popisał się Wojciech Wocial, a dla gości trafił Reinaldo Melão.
  Broń Radom wygrała na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie 5:1. Wynik tego meczu został ustalony już w pierwszej połowie. Dla radomian trzy gole strzelił Emil Więcek, dwa Konrad Paterek, a honor gospodarzy uratował Mateusz Zambrowski.
  Już po raz piąty w bieżącym sezonie lepsza od rywala okazała się prowadząca w tabeli Legionovia. Lider III ligi, na swoim boisku, po zaciętym meczu pokonał Huragan Morąg 1:0. Gola na wagę trzech punktów w 68. minucie zdobył Sebastian Weremko.
  Polonia Warszawa nie sprostała Sokołowi Aleksandrów Łódzki, przegrywając na wyjeździe 0:2. Prowadzenie dla rywali Czarnych Koszul w 13. minucie uzyskał Jakub Rogalski, a jeszcze przed przerwą drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Dawid Cempa.
  Świt Nowy Dwór Mazowiecki bezbramkowo zremisował na wyjeździe z MKS-em Ełk, a spotkanie rezerw Legii Warszawa ze Zniczem Biała Piska zostało przełożone na 19 września z powodu powołań legionistów do młodzieżowych reprezentacji Polski.