15 października 2016

Punkty piłkarek Mazowsza

Ostatnią kolejkę jesiennej rundy eliminacyjnej kadr wojewódzkich dziewcząt, nasze piłkarki rozegrały w Warszawie, a ich przeciwniczkami były reprezentacje Podlasia.  Podopieczne Macieja Anglarta w kategorii U-16 rozbiły swe rywalki 10:0 (2:0), choć do przerwy nie zanosiło sie na pogrom kadry z Podlasia. Trzy mecze w reprezentacji Polski liderki zespołu, Alicji Materek…

Ostatnią kolejkę jesiennej rundy eliminacyjnej kadr wojewódzkich dziewcząt, nasze piłkarki rozegrały w Warszawie, a ich przeciwniczkami były reprezentacje Podlasia.

Podopieczne Macieja Anglarta w kategorii U-16 rozbiły swe rywalki 10:0 (2:0), choć do przerwy nie zanosiło sie na pogrom kadry z Podlasia. Trzy mecze w reprezentacji Polski liderki zespołu, Alicji Materek wyraźnie odbiły się na jej dyspozycji. Po przerwie jej koleżanki zagrały lepszą piłkę i na efekty nie trzeba było długo czekać. W akcje wlączyła się Jagoda Płatek, ale klasa dla siebie była Natalia Olszowska, zdobywczyni 4 bramek; wtórowały jej Martyna Sobczyńska, Justyna Bartman i Karolina Czyż, dokładając od siebie po dwa trafienia. Po tej wiktori Mazowsze jest samodzielnym liderem.

Młodsze reprezentantki Mazowieckiego ZPN (U-13) zmierzyły się z rewelacją tej grupy – Podlasiem, a wysoka pozycja rywalek znalazła swoje uzasadnienie na boisku. Podopieczne Marcina Wojdy musiały od początku gonić wynik a potem utrzymać remis 1:1. Podział punktów utrzymał status quo w grupie i obie te drużyny prowadzą z 7 pkt.