8 kwietnia 2018

Punkty trzecioligowców

Trzy zwycięstwa i dwa remisy, to bilans mazowieckich drużyn w 22. kolejce III ligi.

Najefektowniej zaprezentowała się Polonia Warszawa wygrywając na wyjeździe z GKS-em Wikielec 4:0. Podiławski beniaminek nie był w stanie przeciwstawić się dobrze grającym w rundzie wiosennej Czarnym Koszulom. Warszawiacy byli zresztą zdecydowanym faworytem tej potyczki, ponieważ ich rywale w dotychczas rozegranych meczach tylko raz wygrali, notując poza tym cztery remisy i z dorobkiem siedmiu punktów zamykają tabelę. Polonia objęła prowadzenie w 24. minucie, kiedy to Mariusz Marczak strzałem z linii pola karnego zaskoczył bramkarza gospodarzy. Poloniści podwyższyli wynik pięć minut po zmianie stron. Przemysław Szabat wykorzystał dobrą centrę z rzutu rożnego i głową zdobył drugiego gola dla Polonii. W 69. minucie kolejną bramkę zdobył Krystian Pieczara, a  w ostatniej akcji meczu drugi raz na listę strzelców wpisał się Przemysław Szabat, ustalając wynik spotkania na 4:0 dla Czarnych Koszul. Warszawiacy wyraźnie dominowali i mogli wygrać jeszcze wyżej, ale Daniel Choroś, Grzegorz Wojdyga i Mateusz Małek nie wykorzystali dogodnych sytuacji.
   Po trzy punkty w weekend zdobyły też rezerwy Legii Warszawa oraz Victoria Sulejówek. Oba zespoły rozegrały w ostatnich dniach po dwa mecze, ponieważ w środę w Ząbkach, w zaległym spotkaniu 20. kolejki Legia II podejmowała drużynę z Sulejówka. W tym meczu lepsi okazali się warszawiacy, chociaż do przerwy Victoria prowadziła 1:0. Bramkę z rzutu karnego podyktowanego za faul na Nigeryjczyku – Samuelsonie Odunce, strzelił Wojciech Wocial. W drugiej połowie, po dobrym zagraniu Mikołaja Kwietniewskiego, do remisu doprowadził Robert Bartczak, a ostatnie pół godziny gry należało do Michała Górala. Napastnik z Łazienkowskiej zdobył trzy gole (po asystach: Oskara Wojtysiaka, Roberta Bartczaka i Bartosza Rymka) i Legia wygrała 4:1.
  W sobotę, także na boisku w Ząbkach, legioniści mierzyli się z Wartą Sieradz i także zainkasowali komplet punktów, chociaż wynik nie był już tak okazały. Do przerwy nasi piłkarze prowadzili 1:0 po trafieniu Oskara Wojtysiaka. W 63. minucie drugiego gola dla podopiecznych trenera Krzysztofa Dębka zdobył niedawny autor hattricka – Michał Góral. Asysty przy obu tych trafieniach zanotował Kamil Orlik. Pięć minut później Mariusz Zawodziński z rzutu karnego zdobył kontaktową bramkę dla gości i mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Legii 2:1.
   Komplet punktów z Morąga, po wygranej 1:0 z Huraganem, przywiozła także Victoria Sulejówek. Dla zespołu prowadzonego przez trenera Łukasza Chmielewskiego było to pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej. W 20. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wiktor Lach mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. W 39. minucie Brazylijczyk z Morąga – Joao Augusto mógł doprowadzić do wyrównania, ale trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie piłkarze z Sulejówka kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 55. minucie kapitan Victorii – Wojciech Wocial po indywidualnej akcji mógł podwyższyć rezultat spotkania ale jego strzał czubkami palców obronił bramkarz Huraganu – Mateusz Lawrenc.
   Ursus Warszawa i Świt Nowy Dwór Mazowiecki w tej kolejce nie strzeliły, ale i nie straciły goli. Traktorki bezbramkowo zremisowały na swoim boisku z Sokołem Ostróda, a nowodworzanie wywieźli punkt z Zambrowa po remisie 0:0 z Olimpią. W tabeli nadal prowadzi Widzew Łódź (47 pkt.). Polonia jest na czwartym miejscu (39 pkt.), rezerwy legii na szóstym (34 pkt.), a Ursus na siódmym (33 pkt.). Dziesiątą lokatę zajmuje Victoria Sulejówek (31 pkt.), a Świt Nowy Dwór Mazowiecki jest dwunasty (29 pkt.).