2 grudnia 2019

Radomianki przegrały z …honorem

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski, Tarnovia po dogrywce pokonała Hyrotruck Radom. Jak powiedział trener radomianek, Wojciech Pawłowski: To było...dziwne widowisko, o którym jak najszybciej trzeba zapomnieć…

Mecz rozpoczął się z blisko półtoragodzinnym opóźnieniem. Obie ekipy czekały na przyjazd służb medycznych; Hydrotruck mógł wygrać walkowerem, ale u naszych dziewcząt zwyciężył duch sportu. Samo spotkanie w regulaminowym czasie było wyrównane, trochę nerwowe i obie ekipy grały bardzo nieskutecznie. W 70 minucie gospodynie objęły prowadzenie, ale „Luksiary” bardzo ambitnie dążyły do wyrównania. Julia Bińkowska trafiła do siatki Tarnovii w 88 minucie i doszło do dogrywki. W zapadających ciemnościach doszło do dogrywki, w której tarnowianki szybko, po stałym fragmencie gry, objęły prowadzenie i z naszych dziewcząt uszło powietrze.

Tarnovia – Hydrotruck 1:1 (0:0), dogrywka 3:0 Bramka: Derus 70, Gębica 100, Szostak 108, Białoszewska 115 – Bińkowska 88