19 sierpnia 2019

Rozkręca się czwarta liga…

W czwartej lidze, na północy w tabeli prowadzą zespoły ze stolicy: Hutnik i Drukarz. Dobrze spisują się też faworyci: Huragan Wołomin i Mazovia Mińsk Mazowiecki. Na południu nowy sezon najlepiej rozpoczęła Błonianka. Dwa zwycięstwa odniosły także Pilica Białobrzegi oraz rezerwy Radomiaka.

W grupie północnej cztery drużyny mają komplet punktów: Hutnik Warszawa, Drukarz Warszawa, Huragan Wołomin i Mazovia Mińsk Mazowiecki. Hutnicy na inaugurację pokonali na Bemowie KS Łomianki 3:2, a w tej kolejce wygrali na wyjeździe z Podlasiem Sokołów Podlaski 5:2. Już po kwadransie piłkarze z Bielan prowadzili 4:0. Gole dla drużyny prowadzonej przez trenera Bartłomieja Walewskiego strzelili: Kacper Siudak, Sebastian Duczek, Łukasz Szala i Piotr Wielgosz. Gospodarzom dopiero po zmianie stron udało się zdobyć dwie bramki. Najpierw trafił Dawid Kobus a drugi raz piłkę do siatki skierował Piotr Domański. W końcówce, po podaniu Rafała Golucha, wynik meczu ustalił Karol Cimochowski. Drukarz na boisku w Parku Skaryszewskim wygrał z rezerwami Wisły Płock 4:2. Podopieczni trenera Tomasza Sokołowskiego wyszli na prowadzenie po golu Bartłomieja Świniarskiego. Drugi raz bramkarza Nafciarzy – Bartłomieja Żynela, z rzutu wolnego pokonał Adrian Rowicki. Na początku drugiej połowy goście odrobili straty. Bramki dla Wisły strzelili Adrian Szczutowski oraz Patryk Szczepański i było 2;2. Końcówka meczu należała jednak do Drukarza. Najpierw z rzutu karnego trafił Bartłomiej Świniarski, a czwartego gola zaraz po wejściu na boisko dołożył Jan Karczewski. W Mińsku Mazowieckim duże kłopoty faworyzowanej Mazovii sprawił beniaminek – Świt Staroźreby. Goście prowadzili od 5. minuty po trafieniu Damiana Kotkiewicza. Kilka chwil później do remisu doprowadził Bartosz Malesa, ale po kwadransie do swojej bramki piłkę posłał Alan Grabek i Świt znowu był górą. Mazovia po zmianie stron potrafiła jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gole Krystiana Przyborowskiego i Piotra Parobczyka dały zwycięstwo ekipie Roberta Stelmacha 3:2. Huragan Wołomin pokonał na swoim boisku MKS Przasnysz 1:0 po trafieniu Daniela Witaka.

W grupie południowej po dwóch kolejkach liderem jest Błonianka. Drużyna prowadzona przez trenera Radosława Bartoszewicza na swoim boisku pokonała Oskara Przysucha 3:1. W 7. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Czapy, gola dla gospodarzy zdobył głową Daniel Zdzieszyński. Pięć minut później bramkarza z Przysuchy przelobował Tomasz Sieński. Ten sam zawodnik w drugiej połowie zakręcił rywalami w polu karnym i po raz trzeci posłał piłkę do siatki. W końcówce Tomasz Sieński mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Dawidzie Jarczaku. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla gości zaliczył pochodzący z Republiki Południowej Afryki – Clement Sihle Qwabe, który trafił do Oskara z Przeboju Wolbrom, grającego w małopolskiej lidze okręgowej. Pilica Białobrzegi wygrała na wyjeździe z Victorią Sulejówek 2:1. Goście wyszli na prowadzenie w 30. minucie. Po strzale Bartosza Zawadzkiego z rzutu wolnego piłkę na słupek sparował bramkarz Victorii – Damian Krzyżewski, ale dobitka Michała Kucharczyka trafiła już do siatki. Po zmianie stron Pilica zdobyła drugiego gola. Szybką kontrę ekipy z Białobrzegów rozpoczął Marcin Rawski, zagrał do Konrada Paterka, a napastnik pozyskany przed sezonem z Broni Radom po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy. W 80. minucie kontaktową bramkę dla Victorii strzelił Bartłomiej Szulim. Piłkarze z Sulejówka domagali się jeszcze rzutu karnego po akcji Jana Dźwigały, jednak arbiter nie dopatrzył się faulu i Pilica pod wodzą Tomasza Grzywny odniosła drugie zwycięstwo w tej rundzie. Rezerwy Radomiaka na stadionie w Pionkach pokonały Żyrardowiankę 3:2. W drużynie Zielonych zagrało aż dziesięciu zawodników z kadry pierwszego zespołu. Radomianie do przerwy prowadzili po trafieniach Macieja Górskiego i Patryka Winsztala. Po zmianie stron dwa gole dla Żyrardowianki strzelił Adrian Schamlewski, a dla Radomiaka ponownie trafił Patryk Winsztal. Czołówkę tabeli goni MKS Piaseczno. Zespół trenera Arkadiusza Modrzejewskiego po golach Bartosza Orłowskiego, Łukasza Krupnika oraz Tomasza Pietrzaka wygrał na wyjeździe z Józefovią 3:0 i ma na koncie cztery punkty.