1 czerwca 2017

Rozstrzygnięcia w IV lidze

Na trzy kolejki przed końcem sezonu, poznaliśmy pierwszy zespół, który zagra w barażach o awans do III ligi. W grupie północnej Pogoń Grodzisk Mazowiecki po zwycięstwie 6:1 w Sochaczewie, ma już 10 punktów przewagi nad drużyną z Ciechanowa. Rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Chrobaka będzie prawdopodobnie Victoria Sulejówek, która po wyjazdowej wygranej 2:1 ze Zniczem II Pruszków, pierwsze miejsce w grupie przypieczętuje zapewne już w najbliższą sobotę.

Grupa północna: Piłkarze Pogoni po raz kolejny udowodnili, że są najlepszym zespołem w swojej grupie. W spotkaniu z Bzurą Chodaków po dwie bramki strzelili Maciej Wilanowski oraz Damian Jaroń, a po jednej Michał Strzałkowski i Jakub Kołaczek. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Adriana Biniendy. MKS Ciechanów tylko zremisował w Warszawie z broniącym się przed spadkiem do ligi okręgowej Hutnikiem 1:1 i stracił już ostatecznie szansę na dogonienie lidera. Mecz na Bielanach był bardzo wyrównany i gdyby gospodarze nie grali od 54. minuty w dziesiątkę (po wyrzuceniu z boiska Adriana Cucha), mogli nawet to spotkanie wygrać. Prowadzenie dla Hutnika fantastycznym strzałem z rzutu wolnego uzyskał Damian Pracki. Wyrównał wprowadzony na boisko po przerwie, były zawodnik stołecznej Polonii  – Marcin Kruczyk. Kolejny dobry mecz zagrała Unia Warszawa, która w rundzie wiosennej zdobyła już 31 punktów i pod tym względem ustępuje tylko trzem prowadzącym w tabeli zespołom. Tym razem drużyna Piotra Mosóra, po bramkach Kamila Parzyszka i Pawła Gidelskiego z rzutu karnego, pokonała 2:0 Podlasie Sokołów Podlaski.
Grupa południowa: Walczące o utrzymanie rezerwy Znicza, podbudowane solidnie zawodnikami pierwszego zespołu, stawiały zacięty opór liderowi. Piłkarze z Sulejówka, po golu Wiktora Lacha wygrywali do przerwy 1:0, ale w drugiej połowie do remisu doprowadził Mateusz Stryjewski. Zwycięską bramkę, grubo już po dwudziestej drugiej (mecz rozpoczął się o godzinie 20.30), zdobył niezawodny Wojciech Wocial. Spotkanie wicelidera – Broni Radom z Prochem Pionki zostało przełożone na 7 czerwca, przez co strata radomian do Victorii wzrosła do dziewięciu punktów. Trzecia w tabeli Mszczonowianka zremisowała na swoim boisku ze zdegradowanym już do ligi okręgowej Gromem Warszawa 2:2. Dla gospodarzy strzelali Marcin Gregorowicz i Piotr Cudny, a dla warszawiaków Dominik Dukalski oraz Radosław Wojciechowski. Aż dziesięć bramek obejrzeli kibice na Bemowie, gdzie KS Raszyn uległ Błoniance 2:8. Znacząco konto bramkowe zasilił sobie w tym meczu, autor sześciu trafień – Tomasz Sieński. Oprócz niego gole zdobyli Dorian Zdanowicz i Adrian Schamlewski, a dla pokonanych Michał Prażuch oraz Artur Sieradzki.