31 sierpnia 2015

Rumunia zdobyła Puchar Syrenki

Turniej o Puchar Syrenki to jedna z najważniejszych młodzieżowych imprez w Europie, a pierwsza edycja turnieju odbyła się w Warszawie. Zwycięzcą została reprezentacja Francji, w której grał Zinedine Zidane, późniejszy mistrz Europy i świata.  Od 30 lat odbywa się konfrontacja europejskich kadr piłkarzy do lat 17-tu…

Od 30 lat odbywa się konfrontacja europejskich kadr piłkarzy do lat 17-tu i co cieszy – reprezentacja Polski często wychodzi z niej zwycięsko; zwycieżyła już 7 razy, a od 2011 roku trzykrotnie !

W trzydziestym już finale spotkały się niepokonane dotąd w turnieju reprezentacje Polski i Rumunii; na murawie stadionu Dolcanu Ząbki, w obecności prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka, goście okazali się w końcówce lepsi od biało-czerwonych, wygrali 2:1 i odebrali z rąk Zdzisława Łazarczyka, prezesa Mazowieckiego ZPN główne trofeum – Puchar Syrenki, który w tym roku mógł przejść już na własność reprezentacji Polski… Trzecie miejsce w turnieju zajęli ubiegłoroczni finaliści – Szwedzi, po zwycięstwie nad Gruzją.