5 lutego 2019

Rusza runda rewanżowa II ligi futsalu

Ciekawie zapowiada się walka w II lidze futsalu mężczyzn. Zainaugurowane w tym sezonie rozgrywki minęły półmetek i wchodzą w decydującą fazę. Od grudnia 2018 roku rywalizuje tu siedem drużyn: KS Zdrowie Garwolin, Stowarzyszenie Win Win Warszawa, MLKS Victoria Sulejówek, Futsal Ursus, Akademia El Pistorelo, RKS Bór Regut i Victoria Solec. Zwycięzca drugoligowych rozgrywek na Mazowszu weźmie udział w makroregionalnych barażach o awans do I (centralnej) ligi futsalu.

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej najbardziej emocjonująco zapowiadał się mecz wicelidera – Victorii Sulejówek z zajmującym trzecie miejsce – Stowarzyszeniem Win Win. W hali MOSiR-u Włochy licznie zgromadzeni kibice obejrzeli znakomite widowisko. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Po przerwie warszawiacy wyszli na prowadzenie, ale ekipa z Sulejówka w końcówce ponownie doprowadziła do wyrównania. O zwycięstwie w tym spotkaniu zadecydował rzut karny podyktowany na … 37 sekund przed końcem meczu i wykorzystany przez bramkarza gospodarzy. Warszawiacy wygrali 4:3 i zrewanżowali się Victorii za porażkę w pierwszym meczu tych drużyn (wygranym przez rywali 8:5). Liderem wciąż pozostaje KS Zdrowie Garwolin, które ma 18 punktów (a w rozegranych dotychczas siedmiu meczach strzeliło … 98 goli), Victoria Sulejówek traci do zespołu z Garwolina dwa punkty, a Stowarzyszenie Win Win Warszawa trzy.