15 stycznia 2023

Ruszają kursy sędziowskie. Podążaj drogą Szymona Marciniaka!

Jeśli interesujesz się piłką nożną, ciekawią Cię analizy sytuacji meczowych pod kątem „Przepisów Gry” i podobała Ci się praca Szymona Marciniaka w finale mistrzostw świata w Katarze, to mamy dla Ciebie dobrą informację. Od początku roku w całej Polsce ruszają kursy sędziowskie na piłkarskich arbitrów. Co trzeba zrobić, aby zostać…

Jeśli interesujesz się piłką nożną, ciekawią Cię analizy sytuacji meczowych pod kątem „Przepisów Gry” i podobała Ci się praca Szymona Marciniaka w finale mistrzostw świata w Katarze, to mamy dla Ciebie dobrą informację. Od początku roku w całej Polsce ruszają kursy sędziowskie na piłkarskich arbitrów. Co trzeba zrobić, aby zostać sędzią?

W każdym województwie działa opiekun kursu, który pomoże Ci z zebraniem niezbędnych dokumentów, wyjaśni jak kurs przebiega i opisze, jakimi egzaminami (teoretyczny i sprawnościowy) się on kończy. W zależności od województwa, kursy odbywają się w różnych formach: tradycyjnej, hybrydowej i online.

Podczas zajęć szczegółowo poznasz piłkarskie przepisy – wszystkie 17 artykułów. Nie są to tylko „suche” zapisy z książki. Wykłady prowadzone są z wykorzystaniem klipów wideo z meczów PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi, a także spotkań międzynarodowych FIFA i UEFA. Wykładowcami są najlepsi arbitrzy w województwach – międzynarodowi oraz ze szczebla centralnego.

W poniższym linku znajdziesz kontakt do opiekuna kursu w twoim województwie. Kolejne informacje przeczytasz na stronach kolegiów sędziów podanych tuż obok danych kontaktowych.

>>> ZGŁOŚ SIĘ NA KURS, KLIKAJĄC TUTAJ <<<

Poniżej znajdują się dane kontaktowe do przedstawicieli Kolegiów Sędziów, którzy odpowiadają za organizację kursów na sędziów piłki nożnej. Osoby zainteresowane rozpoczęciem kursu, powinny zgłosić się do organizatora zgodnie ze swoim miejscem zamieszkania. W futsalu i beach soccerze obowiązują kontakty do ogólnopolskich przedstawicieli tych dyscyplin.

Piłka nożna

Odpowiedzialny za kurs: Dariusz Kozieł

E-mail: dariusz.koziel@ksmzpn.pl

Strona: www.ksmzpn.pl

Futsal

Odpowiedzialny za kurs: Paweł Gwiazda

E-mail: futsal@ksmzpn.pl

Stronawww.ksmzpn.pl

Beach soccer

Odpowiedzialny za kurs: Jerzy Broński

E-mail: jerzy.bronski@zzpn.pl

Poniżej podano lokalizacje kursów sędziowskich na całym Mazowszu

Płock – pod adresem: obsadawsplock@o2.pl

Warszawa – do 14.01.2023 pod adresem: kurs@ws.waw.pl

Ciechanów-Ostrołęka – do 15.01.2023 pod adresem: obsady@ws.coozpn.pl

Radom – do 01.2023 biuro@rozpn.pl

Siedlce – do 20.01.2023 pod adresem: ozpn.siedlce@wp.pl

Jak zostać sędzią? Obejrzyj ten filmik i dowiedz się krok po kroku, jak wygląda droga przyszłego sędziego!

Zaufaj najlepszym! Posłuchaj co do powiedzenia mają nasi sędziowie