15 sierpnia 2019

Ruszyła czwarta liga

Ruszyła IV liga. Na północy niespodziewanym liderem został beniaminek z Pułtuska. Wysokie zwycięstwa odniosły też Ząbkovia i Huragan Wołomin. Na południu najlepiej wystartowała Błonianka. Wygrała też Victoria Sulejówek, która po spadku z III ligi straciła najlepszego piłkarza.

W grupie północnej bardzo dobrze sezon rozpoczęła Nadnarwianka Pułtusk. Drużyna prowadzona przez nowego szkoleniowca – Fabiana Kotarskiego, który po awansie do IV ligi zastąpił trenera Artura Salamona, wygrała na swoim boisku z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki 7:2. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0 po trafieniach Piotra Cywińskiego, Radosława Śledziewskiego i Emila Rembiejewskiego. W drugiej połowie kolejne bramki dla beniaminka strzelali Patryk Cynt, Jakub Karabin, Patryk Bartczak oraz Mariusz Dziczek. Gole dla Ożarowianki zdobyli Mateusz Nagórski i Dawid Makuch. Wysokie zwycięstwo odniosła też Ząbkovia. Podopieczni Łukasza Chmielewskiego (również nowego szkoleniowca przejmującego drużynę po Michale Pulkowskim, który przeniósł się do trzecioligowego Ursusa) wygrali u siebie z Wkrą Żuromin 5:0. W pierwszej połowie dwa razy bramkarza rywali pokonał Konrad Cichowski, a po zmianie stron udało się to jeszcze Wojciechowi Kokoszewskiemu, Karolowi Szelidze i Bartoszowi Osolińskiemu. W pierwszej kolejce zwycięstwa odniosły także drużyny, które w tym sezonie zapowiadają walkę o awans: Huragan Wołomin oraz Mazovia Mińsk Mazowiecki. Huragan po trafieniach Kamila Żmudy, Bartłomieja Balcera, Dominika Ołdaka i Marcina Figla pokonał na wyjeździe Makowiankę Maków Mazowiecki 4:1. Bramkę dla beniaminka zdobył Jakub Matusiak. Mazovia po zaciętym meczu wygrała w Ostrołęce z Koroną 2:1. Gospodarze prowadzili do przerwy po strzale Rafała Grabowskiego. Piłkarze z Mińska Mazowieckiego zaraz po zmianie stron odpowiedzieli golem Dawida Mataka, a trzy punkty gościom zapewnił Jewhen Romanov.

W grupie południowej pierwszym liderem została Błonianka. Drużyna z Błonia, prowadzona przez Radosława Bartoszewicza (który latem zakończył karierę piłkarską i zastąpił na stanowisku trenera Tomasza Feliksiaka) wygrała na wyjeździe z Raszynem 5:0. Dwa razy do bramki trafił Tomasz Sieński, a kolejne gole dołożyli Rafał Włodarczyk, Kamil Stencel oraz Michał Kępka. Nowy szkoleniowiec poprowadzi w tym sezonie także Pilicę Białobrzegi. Tomasz Grzywna (obejmujący stery po Bolesławie Strzemińskim) ostatnio był trenerem Laury Chylice, a wcześniej pracował m.in. w Piasecznie. W Białobrzegach chcą zbudować silną drużynę, która będzie walczyć o awans do III ligi. W pierwszej kolejce Pilica wygrała u siebie z beniaminkiem z okręgu radomskiego – Prochem Pionki 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy (jedną z rzutu karnego) zdobył Michał Kucharczyk, a trzecie trafienie było dziełem Konrada Paterka. Honorowego gola dla Prochu strzelił Kameruńczyk Joel Tata Nsah. Szkoleniowca nie zmieniła Victoria Sulejówek. Mimo spadku z III ligi trenerem pozostał Krzysztof Dębek. Z zespołu odszedł natomiast lider i najlepszy strzelec Wojciech Wocial, który przeniósł się do grającej w grupie północnej Mazovii Mińsk Mazowiecki. Mimo tak poważnego osłabienia Victoria pokonała na swoim boisku Mazura Karczew 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Konrad Śliwka, Kamil Wróbel i Stanisław Ławcewicz-Musialik. Dla ekipy z Karczewa trafił Marcin Raszka. Mecz Znicza II Pruszków z Unią Warszawa został przełożony ponieważ stołeczna ekipa jest jeszcze na obozie.