20 marca 2017

Ruszyła Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych

W tym roku Mazowsze reprezentują w niej dwa stołeczne zespoły Legia i Polonia, które jesienią okazały się najlepsze w województwie w roczniku 2000.  W pierwszej kolejce Polonia podejmowała Jagiellonię Białystok (rocznik 2001 – na  Podlasiu eliminacje do MLJM wygrały dwa zespoły Jagielloni: U-17 oraz o rok…

W tym roku Mazowsze reprezentują w niej dwa stołeczne zespoły Legia i Polonia, które jesienią okazały się najlepsze w województwie w roczniku 2000.

W pierwszej kolejce Polonia podejmowała Jagiellonię Białystok (rocznik 2001 – na  Podlasiu eliminacje do MLJM wygrały dwa zespoły Jagielloni: U-17 oraz o rok młodszy U-16). Mecz rozpoczął się fatalnie dla Czarnych Koszul. Już w trzeciej minucie piłkę wybitą przez bramkarza Jagielloni przejął reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej – Bartosz Bida i nie dał szans Patrykowi Andrzejczakowi. Po przerwie na boisku pojawili się trzej nowi piłkarze, Daniel Pik, Kacper Urbański i Piotr Garbaczewski, którzy wnieśli trochę  ożywienia w poczynania warszawiaków.
Bardzo dobrze prezentował się zwłaszcza Garbaczewski. Skrzydłowy Polonii, mimo że najmniejszy na boisku, co chwilę ogrywał rywali i przedzierał się pod pole karne. Jednak ani dośrodkowania, ani też nieliczne strzały nie przynosiły efektu, za to rywale po szybko przeprowadzonej akcji wywalczyli rzut karny. Jedenastkę wykorzystał, kolejny w drużynie trenera Wojciecha Kobeszki, reprezentant naszego kraju – Mikołaj Nawrocki. Następną bramkę dla gości strzelił Gabriel Krupiński trzy minuty przed końcem spotkania. Mimo, że wynik meczu był rozstrzygnięty, trenerzy stołecznej drużyny Adam Chmielewski i Jakub Stęszewski zachęcali swoich podopiecznych do dalszej walki, widząc że piłkarze Jagielloni, zadowoleni z rezultatu, rozluźnili szyki obronne. Przyniosło to wreszcie oczekiwany efekt, a bramka zdobyta przez  Szymona Borunia wyraźnie dodała skrzydeł piłkarzom Polonii. W końcówce stołeczni kibice zobaczyli wreszcie taką grę, jaką chcieliby oglądać i tylkodobrej postawie bramkarza z Białegostoku wynik 1:3 nie uległ już zmianie.
  Lepiej w MLJM poradzili sobie młodzi piłkarze Legii, którzy pokonali na Bemowie Stomil Olsztyn 3:1. Legioniści prowadzili po trafieniu Bartłomieja Kukułowicza już na początku meczu, na 2:0 podwyższył Mateusz Grudziński, a wynik spotkania ustalił w ostatniej minucie meczu Wiktor Kłos.