2 marca 2020

Ruszyli drugoligowcy

Wznowiła rozgrywki druga liga. W pierwszej wiosennej kolejce (ale już czwartej w rundzie rewanżowej) doszło do rywalizacji dwóch drużyn z Mazowsza - Znicz Pruszków na swoim stadionie podejmował Pogoń Siedlce. Legionovia pojechała do Krakowa szukać punktów w spotkaniu z Garbarnią.

Legionovia przegrała na wyjeździe z Garbarnią Kraków 1:3. Gospodarze objęli prowadzenie już w trzeciej minucie. Szybką akcję prawym skrzydłem Mateusza Wyjadłowskiego wykończył Błażej Radwanek. Nasi piłkarze mogli wyrównać dwie minuty później, jednak po wrzutkach Patryka Koziary najpierw Daniel Choroś a następnie Karol Podliński główkowali niecelnie. Po kwadransie było już 2:0 dla Garbarzy. Akcję znów zainicjował Wyjadłowski, a piłkę w siatce strzałem z dystansu umieścił Kamil Kuczak. W 20. minucie miejscowi (prowadzeni przez byłego piłkarza Legii Warszawa – Łukasza Surmę) podwyższyli na 3:0 za sprawą Bartłomieja Mruka. Legionovia odpowiedziała tylko jednym trafieniem. Mateusz Małek zagrał klepkę z Michałem Bajdurem, wymanewrował golkipera i posłał piłkę do pustej bramki. Tuż przed przerwą groźnie uderzył jeszcze kapitan ekipy z Mazowsza – Patryk Koziara, ale bramkarz rywali Dorian Frątczak nie dał się zaskoczyć. Po zmianie stron przeważali piłkarze z Legionowa, jednak wynik meczu nie uległ już zmianie.

Znicz Pruszków wygrał u siebie z Pogonią Siedlce 2:1. W przerwie zimowej w Pogoni doszło do sporych przetasowań. Z klubu odeszli Kacper Skibicki i Senegalczyk Aya Diouf. W przygotowaniach do rundy wiosennej nie mogli uczestniczyć też: Artur Balicki, Kacper Falon, Marcin Kozłowski I, Sebastian Krawczyk, Tomasz Margol i Piotr Smołuch. W ich miejsce w zespole pojawili się: Eryk Więdłocha z Legionovii, Mikołaj Smyłek z Unii Skierniewice i Karol Jaksik z Górnika Zabrze. Pozyskano także Słowaka Ivan Očenáša z Olimpii Grudziądz oraz Dominika Sadzawickiego ze Stali Rzeszów – oni jednak w Pruszkowie nie zagrali. W Zniczu zmian było mniej. Do drużyny dołączyli: Bartosz Nowicki z Olimpii Grudziądz (w meczu z Pogonią wszedł na boisko w drugiej połowie) oraz Jan Jurczak (wychowanek Escoli Varsovia) z włoskiego Pordenone Calcio i Kacper Skibko, który wrócił z Ruchu Wysokie Mazowieckie. Pierwszego gola w meczu dwóch mazowieckich ekip zdobyła Pogoń. Po zagraniu Eryka Więdłochy głową piłkę do siatki skierował Kamil Walków. Do wyrównania jeszcze przed przerwą (również głową) doprowadził Marcin Bochenek. W drugiej połowie zwycięstwo gospodarzom zapewnił Karol Noiszewski, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu Bartosza Brodzińskiego na Bochenku.