9 stycznia 2023

Selekcja do Kadry Oldbojów MZPN trwa!

W sobotę 7 listopada 2023 r. w Hali Piłkarskiej przy ul. Ks. Bolesława 1/3 w Warszawie odbyła się kolejna konsultacja (selekcja) Kadry Oldbojów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Z tej okazji porozmawialiśmy z Tomaszem Janickim, kierownikiem Kadry Oldbojów MZPN. Skąd pomysł na powołanie do życia Kadry Oldbojów MZPN? Kadra Oldbojów…

W sobotę 7 listopada 2023 r. w Hali Piłkarskiej przy ul. Ks. Bolesława 1/3 w Warszawie odbyła się kolejna konsultacja (selekcja) Kadry Oldbojów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Z tej okazji porozmawialiśmy z Tomaszem Janickim, kierownikiem Kadry Oldbojów MZPN.

Skąd pomysł na powołanie do życia Kadry Oldbojów MZPN?

Kadra Oldbojów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej została powołana, aby reprezentować Województwo Mazowieckie w piłce nożnej na arenie ogólnopolskiej w tej kategorii wiekowej. Głównym celem kadry są jak najlepsze występy w Mistrzostwach Polski Oldbojów oraz promowanie mazowieckiej piłki na różnych imprezach okolicznościowych i charytatywnych. Od pierwszej informacji podanej przez Związek spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem zawodników chcących sprawdzenia swoich umiejętności.

Jak oceniacie pierwsze wspólne treningi i czy zawodnicy już się ze sobą znają?

Na pierwsze treningi przybyło wielu znakomitych zawodników występujących w polskiej lidze, znających się z boiska, co sprawiło, że mamy tu znakomitą atmosferę. Sztab szkoleniowy bardzo uważnie przygląda się umiejętnościom zawodników, a ocenia podlegała zarówno motoryka jak i technika piłkarska.

Jakie nazwiska już dziś mogą świadczyć o sile naszej Kadry?

Na dotychczasowych selekcjach pojawili się między innymi Tomasz Jarzębowski (reprezentant Polski 2003/2004, Mistrz Polski,, zdobywca Pucharu Ligi), Igor Gołaszewski (mistrz Polski 1999/2000, król strzelców Pucharu Ligi 1999/2000, zdobywca takich trofeów jak Puchar Ligi, Super Puchar Polski, czy Puchar Polski), Jerzy Podbrożny (reprezentant Polski 1991/1995, dwukrotny król strzelców Ekstraklasy, uczestnik Ligi Mistrzów 1995/1996, 11 miejsce w rankingu strzelców wszech czasów polskiej Ekstraklasy z dorobkiem 122 bramek), Sebastian Kęska (zdobywca Pucharu Polski 2000/2001, uczestnik Puchary UEFA 2002) Mariusz Unierzyski (zawodnik polskiej Ekstraklasy), Piotr Jaczewski (zawodnik polskiej Ekstraklasy), Maciej Tataj (zawodnik polskiej Ekstraklasy). W kadrze wystąpią także zapowiedzeni m.in. Dariusz Dźwigała, Piotr Orliński, Sebastian Przyrowski, Ariel Jakubowski, Jacek Bednarz i Andrzej Kasprzak.

Jakie cele na ten rok i sezon sobie zakładacie?

Głównym Celem na ten rok jest zdobycie Mistrzostwa Polski w turnieju Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz występy w licznych turniejach i imprezach okolicznościowych.

Kiedy po raz pierwszy będzie można zobaczyć Kadrę Oldbojów MZPN w akcji? Czy macie już kalendarz na 2023?

Pierwszy sprawdzian powołanej Kadry Oldbojów MPZN będzie miał miejsce już 29 stycznia 2023 r., kiedy to będzie ona reprezentować MZPN w Turnieju Piłkarskim w Kozienicach, na który już teraz serdecznie zapraszamy. W pierwszej połowie 2023 roku w planach mamy 5 meczów sparingowych, które przygotują nas do wielkiej imprezy i rywalizacji o Mistrzostwo Polski. Kadra prężnie trenuje pod okiem sztabu trenerskiego.

W marcu przeprowadzimy dodatkowe konsultacje naborowe, które już ostatecznie wyłonią szeroką Kadrę Oldbojów MZPN.


Lista zawodników, którzy wzięli udział konsultacji Kadry Oldbojów MZPN 7 stycznia 2023 r.:

Kęska Sebastian
Jasiński Jakub
Głąbicki Rafał
Stawicki Robert
Kupiec Wojciech
Młodziński Paweł – br
Żaglewski Arkadiusz
Jarzębowski Tomasz
Pulkowski Michał
Tataj Maciej
Stępień Arkadiusz
Berliński Mariusz
Herman Michał
Kacprzak Andrzej
Dolewski Hubert
Piotr Maciołek -br
Zietek Marcin
Brudko Dobieslaw
Dziak Radosław
Luczyński Paweł
Kołaczew Sebastian
Bulik Konrad
Kucharski Konrad
Wilczek Grzegorz -br
Szczechowiak Sebastian -br
Majewski Paweł
Palaczynski Piotr
Liszkiewicz Hubert

Dołącz do Kadry Oldboyów MZPN!

Uprzejmie informujemy, że w Mazowieckim ZPN powstała Kadra Oldboy, która będzie reprezentowała Mazowsze w rozgrywkach o mistrzostwo kraju oraz imprezach okolicznościowych.

Nabór prowadzimy wśród rocznika 1981 i starszych.

Wszelkie informacje można uzyskać bezpośrednio u Kierownika Kadry Tomasza Janickiego dzwoniąc na numer telefonu: 604 071 000 lub mailem: oldboy@mzpn.pl