29 maja 2022

Sportowa Czwórka Radom z awansem do Ekstraligi!

Zespół Sportowej Czwórki Radom pokonał Ząbkovię Ząbki 4:2 i awansował do piłkarskiej Ekstraligi. Pierwszoligowe piłkarki nożne Sportowej Czwórki Radom po pięciu latach wracają do ekstraligi! W Ząbkach do 53 minuty przegrywały 0:2, ale jak na mistrzynie przystało potrafiły odwrócić losy tego meczu i ostatecznie awansować wygrywając 4:2.

Zespół Sportowej Czwórki Radom pokonał Ząbkovię Ząbki 4:2 i awansował do piłkarskiej Ekstraligi.

Pierwszoligowe piłkarki nożne Sportowej Czwórki Radom po pięciu latach wracają do ekstraligi!

W Ząbkach do 53 minuty przegrywały 0:2, ale jak na mistrzynie przystało potrafiły odwrócić losy tego meczu i ostatecznie awansować wygrywając 4:2.

Ząbkovia Ząbki – Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom 2:4 (1:0)

Bramki: – Rosińska 57, Kosiarska 58, Dall’Ara 72, Zielińska 84 z karnego

Sportowa Czwórka Radom: Snopczyńska – Sobczak, Barczak, Mućka, Molenda (90 Kowalewska), Rosińska, Zielińska, Chmura, Żabicka, Dall’ara, Szydło

Jak czytamy w relacji na stronie www.luksiary.futbolowo.pl: Ten mecz długo nie zapowiadał się dobrze dla radomianek. Już w 7 minucie zawodniczka Ząbkovii popisała się ładnym strzałem z dystansu. Uderzyła pod poprzeczkę i gospodynie objęły prowadzenie. Przed przerwą radomianki miały tylko jedną dobrą okazję, ale piłka odbiła się o poprzeczki. Gdy w 52 minucie Ząbkovia zdobyła drugą bramkę, wydawało się, że jest już po meczu. Na szczęście podopieczne trenera Pawłowskiego nie podłamały się. W 57 minucie po dośrodkoaniu z rzutu rożnego Magda Rosińska głową zdobyła kontaktową bramkę. Nie minęła minuta, a było już 2:2. To jeszcze bardziej uskrzydliło zawodniczki Czwórki. W 72 minucie Federica Dall’Ara zdobyła trzecią bramkę, a niespełna 10 minut później zapracowała na rzut karny. Pewnie „jedenastke” wykorzystała Aleksandra Zielińska. Ząbkowiaki straciły już nadzieję na odrobienie strat, choć jeszcze w ostatniej minucie trafiły w poprzeczkę. Wraz z zespołem z Radomia, do ekstraligi awansowała Pogoń Tczew, która wygrała 6:1 ze Skrą Częstochowa. (https://luksiary.futbolowo.pl)