5 czerwca 2017

Srebro „Franciszek” w finale FIFA „Live your goals”

    Na stadionie przy Kawęczyńskiej rozegrano finałowy turniej projektu FIFA  „Live your goals”, pilotowany przez Polski Związek Piłki Noznej. Udział wzięło osiem dziewczęcych drużyn ze szkół podstawowych (1-3 klasa), które zwyciężyły w swoich województwach i przebrnęły przez półfinały makroregionalne.

 

   Wśród pretendentów do historycznego zwycięstwa w pierwszej edycji tego projektu znalazły się także najmłodsze piłkarki ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka. Oprócz nich  na warszawskiej Pradze gościliśmy dziewczynki ze Społecznej Szkoły Podstawowej z podtoruńskich Tylic, SP nr 2 z Sianowa (zachodniopomorskie), SP nr 37 z Białegostoku i SP nr 8 z podkarpackiego Krosna, Szkół Podstawowych z Ostrowa Lubelskiego, Bierutowa (Dolny Śląsk) i małopolskiego Sobolowa.

   Stołeczne piłkarki z warszawskiego Mokotowa dobrnęły aż do finału, w którym musiały uznać wyższość lepiej dysponowanych koleżanek z Sianowa, ulegając po wspaniałej walce 1:2.

   Oprócz przebiegającej we wspaniałej atmosferze rywalizacji sportowej, turniej ten jest okazją do wymiany doświadczeń dla przybyłych z różnych stron kraju trenerów i pedagogów, uczestniczących w finale szkół. Na specjalnie zorganizowanej konferencji goście turnieju spotkali się m.in. z Moniką Grygorowicz, wiceprzewodniczącą Komisji Piłki Kobiecej PZPN, Niną Patalon, trenerem reprezentacji dziewcząt U-17 czy Patrycją Balcerzak, reprezentantką kadry narodowej seniorek. Organizator turnieju, Mazowiecki ZPN i wolontariuszki z pierwszoligowego klubu MUKS Praga, pod kierownictwem Marka Anglarta przygotował dla uczestniczek turnieju mały festiwal gier i zabaw ruchowych. Na gościnnej płycie stadionu praskiego OSiRu nawet popołudniowy deszcz nie przeszkodził w zbieraniu punktów, uprawniających do odbioru pamiątkowych upominków.

  Finaliści pierwszej edycji „Live your goals” odebrali z rąk Prezesa MZPN, a zarazem członka zarządu PZPN, Zdzisława Łazarczyka, puchary i pamiątkowe medale, lecz wśród wygranych są wszyscy uczestnicy tego projektu, począwszy już od wojewódzkiej fazy eliminacyjnej. To była naprawdę udana impreza !

(js)