20 sierpnia 2018

Starsi juniorzy na zero…

Do starszych kolegów grających w CLJ U-18, dołączyli też młodsi piłkarze. W miniony weekend na boiska wybiegli również zawodnicy rywalizujący w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17 oraz Centralnej Lidze Trampkarzy U-15.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, pierwszej porażki w sezonie doznała Legia Warszawa. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego przegrali wyjazdowy pojedynek z Pogonią Szczecin 0:2. Po pierwszej połowie rywale prowadzili 1:0 dzięki trafieniu Szymona Modrzewskiego, a kilka minut po zmianie stron drugiego gola dla ekipy ze Szczecina z rzutu karnego strzelił Kryspin Szcześniak.

Escola Varsovia podejmowała na swoim boisku Zagłębie Lubin. Zespół z Lubina przed tygodniem przełożył swój mecz ligowy ze Śląskiem Wrocław, ponieważ brał udział w prestiżowym turnieju w Zagrzebiu, gdzie Zagłębie miało okazję zagrać między innymi z juniorami Realu Madryt (pojedynek ten po wyrównanej walce zakończył się ostatecznie zwycięstwem ekipy z Hiszpanii 2:0). Escola w meczu z Zagłębiem od 14. minuty prowadziła 1:0. Maciej Anusik długim podaniem uruchomił Ebenezera Kelechukwu, który mijając bramkarza rywali podbił nad nim piłkę, a następnie głową skierował ją już do pustej bramki. W 22. minucie Patryk Grychtolik doprowadził do remisu wykorzystując potknięcie jednego  ze stołecznych obrońców. W drugiej połowie zarysowała się przewaga gości. Dobrze w bramce Escoli spisywał się pochodzący ze Słowenii Žan-Luk Leban. W 78. minucie był jednak bezradny po strzale Daniela Dudzińskiego w samo okienko. Na minutę przed końcem Adam Borkowski z rzutu karnego ustalił wynik tego meczu na 3:1 dla Zagłębia.
  W Centralnej Lidze Juniorów Młodszych U-17, Legia Warszawa wygrała na swoim boisku z MOSP-em Białystok 5:0. Do przerwy legioniści prowadzili po trafieniu Kacpra Gościniarka. W drugiej połowie najpierw Radosław Cielemęcki podwyższył na 2:0, a w końcówce w zespole trenera Grzegorz Szoki w głównej roli wystąpił Szymon Włodarczyk, który strzelił kolejne trzy gole. Bardzo dobrze sezon rozpoczęli też piłkarze Escoli Varsovia. W pierwszym meczu rozegranym na Tarchominie nasi piłkarze pokonali ŁKS Łódź 3:0. Gole dla zespołu prowadzonego przez Bartłomieja Kaptura strzelali Kacper Karasek, Piotr Bober oraz Dawid Szymczak. Trzeci stołeczny zespół występujący w CLJ U-17, Polonia Warszawa przegrała na wyjeździe z SMS-em Łódź 0:2.
  W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, w rozpoczynającym się właśnie sezonie połowę stawki w naszej grupie stanowią drużyny z Warszawy. Escola Varsovia rozgromiła na wyjeździe Akademię Piłkarską z Ostródy 11:0. Cztery razy bramkarza rywali pokonał Matthew Fogo, dwa Patryk Romanowski i Mateusz Jasina, po jednym Ilia Solodenko oraz Kacper Piórkowski, a jedna bramka padła po strzale samobójczym. Legia także bardzo wysoko pokonała w Bełchatowie trampkarzy GKS-u 6:0. Trzy gole strzelił Igor Strzałek, a po jednym Tomasz Walczak, Wiktor Puciłowski i Wiktor Nowak. Inauguracje nie udały się za to Polonii Warszawa i UKS-owi Varsovia. Czarne Koszule przegrały przy Konwiktorskiej z Jagiellonią Białystok 0:3, a beniaminek na boisku przy ulicy Obrońców Tobruku uległ SMS-owi Łódź aż 1:8.